2014 Rugsėjo 29

G.Čeika: „Įmonės turi rūpintis, kad neapaugtų nereikalingomis struktūromis“

veidas.lt

Legendinė šaldytuvų gamintoja „Snaigė“, perkopusi penktą dešimtį, primena entuziastingą ir ambicingą jaunuolį, nors susidūrė su neeiliniu iššūkiu – nestabilumu pagrindinėje rinkoje.

 

Gediminas Čeika 2005 m. atėjo į „Snaigę“ dirbti prekybos direktoriumi, o po trejų metų persėdo į generalinio direktoriaus kėdę. Save jis vadina skandinaviškos įmonių valdymo struktūros šalininku ir vertina minimalizmą bei paprastumą ne tik namuose, bet ir įmonėje vykstančiuose procesuose. „Mėgstu, kai viskas paprasta ir išgryninta“, – pripažįsta jis.

Kadangi prieš ateidamas į „Snaigę“ G.Čeika dirbo didelėje tarptautinėje bendrovėje, kuri anuomet vadinosi „Krafts Foods Lietuva“, o vėliau tapo „Mondelez Production“, jis turi su kuo lyginti. „Pirmiausia buvau prekybos vadovas Vilniaus regionui, paskui eksporto vadovas Latvijai, praktikavausi Čekijoje, grįžus į Lietuvą teko dirbti pagrindiniu derybininku su didžiaisiais prekybos tinklais, dalyvauti bendrose Europos lygiu darbo grupėse, kuriose aptardavome, kaip bendrai dirbti su tokiais tinklais, kaip „Ahold“, „Carrefour“ ar „Tesco“. Tai man leido įgyti patirties, kuri paskui buvo naudinga šitai įmonei“, – vardija vadovas.

G.Čeiką sužavėjo skandinavų įmonėms būdingas paprastumas: jie nekreipia tiek dėmesio į stilių, nereikalauja ilgesnių procesų, didesnių pasitarimų, o svarbiausia – sprendimai čia iš tikrųjų priimami daug dinamiškiau.

„Ir blogais, ir gerais laikais įmonės turi rūpintis, kad neapaugtų nereikalingomis struktūromis, – mano vadovas. – Noriu, kad įmonės struktūra būtų kuo plokštesnė ir, jeigu reikia, kiekvienas galėtų greitai, be jokių tarpininkų gauti reikiamą informaciją ar pateikti apdorotą sprendimą kitiems. Niekada nesupratau, kodėl reikalingi tokie dalykai, kaip komisijos, tarpiniai vertinimai. Privačios įmonės įsikūrusios būna labai lanksčios, tačiau kai pradeda augti, nesugebama suvaldyti procesų, viskas stipriai išsiplečia ir greitai apmiršta. Noriu, kad „Snaigėje“ liktų jaunatviškas dinamiškumas.“

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Gintas Gintas rašo:

    Manau, kad gera įmonės struktūra ir leidžia plėstis, bei tobulėti savo sferoje. Todėl daugelis įmonių turėtų pagalvoti arba leisti specialistams už juos peržiūrėti įmonės struktūra ir suprasti ar joje reikalingi kažkokie pakeitimai ar ne. Apie įmonės struktūra daugiau čia: http://www.iprocess.lt/organizacine-valdymo-struktu/4593570322


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...