2011 Vasario 22

Verslas

“Snaigė” – vis dar pakeliui į pelningą veiklą

veidas.lt

Vienintelė Baltijos šalyse buitinių šaldytuvų gaminto ja “Snaigė” toliau gerina veiklos rezultatus ir šiemet, nepaisydama be paliovos brangstančių žaliavų, norėtų grįžti prie pelningos veiklos, be to, planuoja naujas investicijas ir nelaidoja plėtros Kazachstane projekto.

Analitikai “Verslo žinioms” teigė, kad 2010 metų įmonės rezultatai jų nenuvylė.

“Snaigės” generalinis direktorius Gediminas Čeika sakė, kad nuostolių pernai ir iš viso galėjo nebūti, nes pati Alytaus gamykla praėjusiais metais patyrė tik 0,48 mln. litų nekonsoliduoto nuostolio.

“Susidaręs nuostolis – uždarytos “Snaigės” Kaliningrado gamyklos ir biuro Maskvoje išlaikymo išlaidos. Šios išlaidos sudarė daugiau nei 2 mln. litų ir tai tiesiogiai paveikė mūsų pelningumo rodiklius”, – sakė jis.

Anot G.Čeikos, jis tiki, kad įmonė jau pergyveno blogiausius laikus.

Bendrovės vadovas teigė planuojantis, kad įmonė 2011-uosius baigs geriau nei pernai, o prie to prisidės ir augančios investicijos. Jos šiemet, planuojama, paaugs iki 3,7 mln. litų (pernai buvo 1 mln. litų) ir daugiausia bus nukreiptos į naujų gaminių kūrimą, jau esamų tobulinimą ir gamybinio technologinio proceso atnaujinimą. Bendrovė taip pat planuoja netrukus išnuomoti uždarytą gamyklą Kaliningrade, todėl dėl jos išlaikymo, kaip teigiama, nepatirs nuostolio. Be to, toliau ieškoma šios gamyklos įrenginių, taip pat pačių patalpų pirkėjų.

“Jei Kaliningrado gamyklos pirkėjas pageidaus kartu su pastatu įsigyti dalį įrenginių, mes juos parduosime, o likusią dalį parsivešime į Alytaus gamyklą ir panaudosime savo reikmėms. Tačiau tai neturės jokios įtakos mūsų galimai būsimai veiklai Kazachstane”, – sakė G.Čeika.

Jis paneigė rinkoje sklandančias kalbas, kad, jei įranga Kaliningrade būtų parduota, planas investuoti Kazachstane nebūtų įgyvendinamas.

“Bendrovės paskelbti rezultatai tikrai nėra nuviliantys. Pardavimai auga jau du ketvirčius iš eilės ir tai yra teigiamas dalykas, matyti, kad prie jų augimo daug prisideda Ukrainos rinka. Bet drauge galima pasakyti, kad rezultatai neviršijo lūkesčių, o kai kuriais atvejais ir nuvylė – pavyzdžiui, tikėjomės išvysti maždaug nulinį veiklos pelną”, – sakė banko “Finasta” finansų analitikas Tadas Povilauskas.

Jo teigimu, akivaizdu, kad įmonė sėkmingai kontroliuoja veiklos sąnaudas, tačiau nerimą kelia auganti gaminių savikaina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...