2011 Gegužės 27

G-8 lyderiai grasina naujomis sankcijomis Sirijai

veidas.lt

REUTERS

Didžiojo aštuoneto (G-8) lyderiai penktadienį pareiškė esantys “sukrėsti” dėl taikių protestuotojų žudynių Sirijoje ir pareikalavo, kad Damaskas nedelsiant liautųsi naudojęs jėgą.

Tačiau komunikate, kuris bus paskelbtas baigiantis Prancūzijoje dvi dienas vykusiam G-8 viršūnių susitikimui ir kurio kopiją gavo naujienų agentūra “Reuters”, septynių Vakarų šalių ir Rusijos lyderiai susilaiko nuo tiesioginio pasiūlymo Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybai imtis veiksmų prieš Damaską. Toks raginimas buvo ankstesniuose baigiamojo pareiškimo projektuose.

Perėjimas prie aptakesnių grasinimų “tolesnėmis priemonėmis” tikriausiai atspindi Saugomo Taryboje veto teisę turinčios Rusijos poziciją. Maskva paprastai švelniau vertina autoritarinių arabų šalių lyderių veiksmus negu Vakarų valstybės.

“Esame sukrėsti daugybės taikių protestuotojų žūties dėl didelio masto smurto naudojimo Sirijoje, taip pat pasikartojančių ir rimtų žmogaus teisių pažeidimų”, – sakoma lyderių pareiškime.

“Raginame Sirijos vadovybę nedelsiant liautis naudojus jėgą ir bauginimus prieš Sirijos žmonės, taip pat atsakyti į jų teisėtus reikalavimus užtikrinti žodžio laisvę, visuotines teises ir (patenkinti jų) lūkesčius. Taip pat raginame paleisti visus politinius kalinius Sirijoje”, – nurodoma komunikate.

“Tik dialogo ir esminių reformų kelias atves į demokratiją ir, tuo pačiu, į Sirijos ilgalaikį saugumą bei klestėjimą”, – priduriama dokumente.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...