2011 Gegužės 24

Folkloro meno gerbėjai bursis Kaune

veidas.lt

BFL

Dar nespėjus Kaunui atsipūsti po praėjusį savaitgalį mieste vykusių Hanzos dienų šventės linksmybių, artėja kitas gerą nuotaiką garantuojantis reikšmingas renginys. Ateinantį penktadienį Kauno senamiestyje prasidės ir iki sekmadienio vakaro truks XXVI tarptautinis folkloro festivalis “Atataria lamzdžiai”.

Kaip antradienį naujienų agentūrai ELTA sakė viena iš jo rengėjų – Kauno tautinės kultūros centro renginių organizatorė Laura Lukianskienė, šiame gilias tradicijas turinčiame festivalyje pirmą kartą dalyvaus svečiai iš tolimų šalių – Nepalo ir Indijos.

“Mūsų festivalio svarbiausias tikslas – puoselėti tradicinę lietuvių kultūrą, priminti ir visiems parodyti, kuo mes patys esame turtingi, originalūs ir žavūs. Festivalio renginių nebus labai daug, bet visi jie – dideli ir įdomūs. Pernai buvome pakvietę folkloro puoselėtojų iš Udmurtijos, o šiemet sulauksime profesionalių šokėjų ir muzikantų iš Indijos, Nepalo, Gruzijos. Dar bus svečių ir iš kaimyninės Lenkijos, Estijos bei Latvijos”, – teigė L. Lukianskienė.

Pirmąją folkloro festivalio dieną P. Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejuje įsikurs kūrybinės dirbtuvės “,Šokim! Dainuokim!” . Tos pačios dienos vakarą miestas visus festivalio dalyvius pamatys žengiančius šventine eisena nuo Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios iki Rotušės aikštės, kurioje įvyks “Atataria lamzdžiai” atidarymo koncertas “Prašom, svečiai, kieminėt”. Jame dalyvaus svečiai iš Nepalo, Lenkijos, Indijos, Estijos, Latvijos, folkloro ansambliai iš Molėtų, Kazlų Rūdos, Pravieniškių, Kauno.

Šeštadienį “Atataria lamzdžiai” festivalio koncertai nuo ryto vyks ne tik Kauno senamiesčio erdvėse, bet ir Laisvės alėjoje. Po pietų Rotušės aikštėje numatytas jungtinis festivalio pajėgų koncertas “Iš kur svečiai atvažiavo”. Greta jau išvardintų atlikėjų pasirodys ir ansamblis “Gimtinė” iš Punsko (Lenkija), Lietuvos folkloro ansambliai iš Utenos, Biržų, Skriaudžių, Jurbarko, Kauno miesto ir rajono, Kėdainių bei kitų mūsų šalies vietovių.

Festivalio dienomis Senamiestyje veiks tautodailininkų mugė, meninė akcija “Lietuviški ženklai”, kurioje dalyvaus jaunimas iš Kauno kolegijos, Taikomosios dailės mokyklos, J. Grušo meno, J. Urbšio katalikiškos vidurinių mokyklų bei kūrėjai iš Kauno tautinės kultūros centro. Ryšių istorijos muziejuje įvyks vakaronė “Vėlus vakarėlis”.

Žiūrovai festivalyje turės ką pamatyti bei išgirsti ir sekmadienį. Po pietų minėtame muziejuje jie galės apsilankyti koncerte “Bitė ritė”, kuriame dalyvaus svečiai iš Indijos ir Gruzijos.

O tarptautinės folkloro šventės pabaigtuvėms vyks vakaronė “Linksmi būkim!”

Į tradicinį tarptautinį festivalį “Atataria lamzdžiai” žiūrovus kviečia Kauno miesto savivaldybė ir Kauno tautinės kultūros centras bei visas būrys organizatorių partnerių. Renginio rėmėjų sąraše yra ir Kultūros rėmimo fondas, ir naujienų agentūra ELTA bei nemažai kitų rėmėjų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...