2012 Kovo 02

FNTT vadovai turi grįžti į postus, Palaitis ir Raulušaitis atsistatydinti

veidas.lt


Penktadienio rytą Seimo Antikorupcijos komisija (AK), dvi savaites tyrusi Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovų atleidimo aplinkybes, patvirtino savo išvadas.

Jose reiškiamas nepasitikėjimas FNTT vadovus atleidusiam vidaus reikalų ministrui Raimundui Palaičiui, pastarasis turi būti atleistas, atleisti taip pat siūloma ir generalinio prokuroro pavaduotoją Darių Raulušaitį.

AK išvadose rašoma, kad prezidentės D. Grybauskaitės ir jos atstovų duodami konkretūs nurodymai prezidentei nepavaldžioms institucijoms (vidaus reikalų ministrui, buvusiam FNTT vadovui, Generalinei prokuratūrai) pažeidžia Lietuvos Respublikos Konstitucijos nuostatas dėl valdžių padalijimo principo ir demokratinės valstybės pagrindų. Atsižvelgiant į tai prezidentės D. Grybauskaitės prašoma atitinkamai įvertinti jos patarėjo elgesį.

AK taip pat nusprendė, jog prezidentė Dalia Grybauskaitė galėjo pažeisti Konstituciją, mat, kaip pranešama viešojoje erdvėje, šalies vadovė arba vienas jos patarėjų bendravo su buvusiu FNTT vadovu Vitalijumi Gailiumi ir ragino jį atleisti savo pavaduotoją Vytautą Giržadą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...