2013 Sausio 30

Flamenko – tavo individualumo atskleidimas

veidas.lt


Vasario 2 d. flamenko klubas „Tientos“ kviečia į tradicija tapusią atvirų durų dieną visus norinčius atrasti ir susipažinti su flamenko kultūra bei sudalyvauti nemokamoje šokio pamokoje.

Flamenko – tai muzikos, dainos ir šokio žanras, susiformavęs pietų Ispanijoje, Andalūzijoje, apimantis dainavimą (cante), grojimą gitara (toque), šokį (baile) ir plojimą delnais (palmas). Pirmąjį kartą literatūroje paminėtas 1774 m. šis žanras persipynęs Andalūzijos ir romų muzikos ir šokių stiliais.

„Flamenko šokis yra ypatingas pabrėžtinai išraiškingu jausmingumu, išdidžia laikysena, raiškiais rankų judesiais bei pėdų ritmika“, teigia flamenko klubo „Tientos“ bendraįkūrėja Ilona Čibirienė ir kviečianti visus į atvirų durų dieną. „Tradiciniame flamenko itin svarbu perteikti emocinę brandą „duende“, kuri siejama su gyvenimo patirtimi, išgyvenimais, todėl skirtingai nuo kitų šokių, kuriuose šokėjai savo profesines aukštumas pasiekia būdami jauni ir stiprūs, dažnas flamenko šokėjas tai padaro perkopęs savo penktąjį, šeštąjį ar vėlesnį dešimtmetį“, pasakoja Ilona.

Flamenko apipintas paslaptimi daugelį metų, ir tik ne taip seniai tapo žinomas. „Pastaraisiais metais flamenko tapo populiarus visame pasaulyje, yra mokomas daugelyje šalių. Vien Japonijoje šiuo metu akademijų susikūrę daugiau, nei pačioje Ispanijoje“, pasakoja klubo „Tientos“ šokių mokytoja Marina Golubeva. Šokiui nebūtinas partneris ar geras fizinis pasiruošimas, užtenka tik noro išreikšti savo emocijas bei ritmo jausmą. „Flamenko nėra svarbus nei amžius, nei kūno sudėjimas, nei plaukų spalva – tai individualumo atskleidimas“, – sako ji.

Atvirų durų dienos programa:
16.00 paskaita apie flamenko
17.00 klubo „Tientos“ mokinių pasirodymas
17.30 atvira šokio pamoka
18.30 filmo peržiūra

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...