2010 Liepos 29

Sveikata

Lietuviai – vieni nesportiškiausių Europoje

veidas.lt

Suomijoje vykusiame pasauliniame kongrese “Sportas visiems” buvo paskelbti gyventojų fizinio aktyvumo ir dalyvavimo klubinėje veikloje reitingai. Šio tyrimo rezultatai šokiruojantys – pasirodo, lietuviai yra vieni neaktyviausių ir nesportiškiausių Europoje: iš 27 Europos šalių Lietuva užėmė priešpaskutinę – 26-ąją vietą.

Šiame kongrese dalyvavęs Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Dainius Kepenis tokius prastus fizinio aktyvumo rezultatus sieja su keletu priežasčių: pirma, mūsų gyvenime vis labiau įsigali pasyvios laisvalaikio formos, t.y. televizijos žiūrėjimas ar žaidimas kompiuteriu, antra, nėra motyvacijos sportuoti. Kitaip tariant, dabartiniu laikmečiu žmonių niekas neskatina sportuoti.

Negana to, yra netgi priešingai – atrodo, dabar naudingiau turėti invalidumą ar sirgti, nes tada gauni pašalpą, o ne gyventi sveikai ir aktyviai, nes tada tik moki mokesčius, kurie ir išdalijami gyvenantiesiems neaktyviai.

Susirūpinimą Lietuvos gyventojų fiziniu aktyvumu (tiksliau, neaktyvumu) išreiškė jau ir prezidentė Dalia Grybauskaitė. Pasak jos, reikia didinti sporto patrauklumą, sudaryti geresnes sąlygas jaunimui užsiimti fizine veikla, nes fizinio aktyvumo skatinimas yra tiesiogiai susijęs su augančios kartos sveikata.

Na, o medikai primena, kad aktyvūs žmonės yra geresnės nuotaikos, pozityvesnės nuomonės apie gyvenimą, o sportuojantys mokiniai geriau mokosi bei rečiau turi žalingų įpročių. Fizinio aktyvumo mažėjimas laikomas viena svarbiausių nutukimo ir su juo susijusių sveikatos bėdų priežasčių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...