2015 Balandžio 08

Festivalis apdovanojo geriausius kino kūrėjus

veidas.lt

BFL

20-asis festivalis „Kino pavasaris“ šią savaitę išrinko geriausius Lietuvos kino kūrėjus. Geriausiai žiūrovų įvertintu lietuviškos tematikos festivalio filmu pripažinta dokumentinė juosta „Gyvenimas yra šventas“, pasakojanti apie Kolumbijos lietuvį, buvusį Bogotos miesto merą Antaną Mockų. Filmą kūrė tarptautinė dokumentininkų komanda, kuriai vadovavo danų kinematografininkas Andreas M.Dalsgaardas. Tai – antrasis šio režisieriaus darbas, skirtas A.Mockui: anksčiau lietuvį, drąsiai metusį iššūkį Kolumbijoje vyravusiai smurto ir prievartos kultūrai, jis pristatė savo filme  „Greitėjantys miestai: Bogotos pasikeitimas“.

„Kino pavasario“ žiūrovai festivalio metu rinko geriausią metų Lietuvos aktorę ir aktorių. Geriausia aktore šįmet pretendavo tapti Jurga Šeduikytė, Aistė Diržiūtė bei Severija Janušauskaitė. Daugiausiai balsų surinko A.Diržiūtė (nuotr.), sukūrusi vaidmenį Alantės Kavaitės filme „Sangailės vasara“. Jos debiutas kino ekrane sulaukė ir tarptautinio pripažinimo – A.Diržiūtė vienintelė iš Rytų Europos šįmet buvo pakviesta dalyvauti kylančioms Europos kino žvaigždėms skirtoje tarptautinėje programoje „European Shooting Stars“. A.Diržiūtė baigia vaidybos bakalauro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, jos kursas, kuris buvo surinktas specialiai Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatrui, savo paruoštus diplominius spektaklius jau rodo šio teatro repertuare.

Vytautas Kaniušonis, Marius Repšys ir Andrius Žiurauskas susikovė dėl Geriausio metų aktoriaus apdovanojimo. Juo didžiuotis gali M.Repšys, nusifilmavęs komedijoje „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“. Šis vaidmuo kine aktoriui anaiptol nėra pirmasis, anksčiau jį matėme trumpo metražo juostose „Man septyniolika“, „Bergenas“, „Porno melodrama“.

Geriausiu studentišku filmu buvo pripažintas režisieriaus Lino Mikutos dokumentinis filmas „Pakeleiviai“, kuriame autorius naudoja savo paties kelyje pavėžėtų ir sutikusių būti filmuojamais žmonių atsivėrimus. O specialus „Kino pavasario“ garbės apdovanojimas atiteko Vilniuje viešinčiam lietuvių kilmės režisieriui Michaeliui Hazanaviciui už šįmet festivalyje pristatytą jo naująjį filmą „Ieškojimai“, vaizduojantį tarptautinės humanitarinės misijos atstovų, dirbančių Čečėnijoje, kasdienybę ir jų beviltiškus bandymus padėti nuo Rusijos armijos išpuolių besitraukiantiems vietos gyventojams.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...