2010 Rugpjūčio 11

Vaistai

Farmacininkų kišenė palengvės 150 mln. Lt

veidas.lt

70 mln. Lt – tiek tikisi per metus sutaupyti sveikatos apsaugos valdininkai, mat praėjusią savaitę sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys pasirašė naują kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainyną. Dar 80 mln. Lt galėtų sutaupyti patys ligoniai, jeigu rinktųsi pigesnius kompensuojamuosius vaistus. Dabar, pasak sveikatos apsaugos ministro, jie už kompensuojamuosius vaistus per metus primoka apie 130 mln. Lt.

Po mėnesio, kai vaistininkai pradės pardavinėti vaistus pagal naująjį kainyną, bus sumažėjusios 1084 vaistų bazinės kainos. Planuojama, kad vaistams kompensuoti šiemet bus išleista 643 mln. Lt. Iš viso vaistams Lietuvos žmonės ir ligoninės per metus išleidžia per milijardą litų, taigi kiekvienam šalies gyventojui tenka per 300 Lt.

Naujasis kainynas parengtas pagal naujus principus ir metodiką: vaistas kompensuojamas ne pagal jį pagaminusio fabriko prekinį pavadinimą, o pagal tame vaiste esančią veikliąją medžiagą. Naujajame kompensuojamųjų vaistų kainyne yra 1833 vaistai, 167 iš jų – anksčiau nekompensuoti.

Valdininkai tikina, kad naujoji bazinių kainų skaičiavimo metodika leis sutaupyti ir žmonėms. “Priemokos už vaistus gyventojams taip pat turėtų mažėti. Konkretus priemokų dydis labai priklausys nuo to, ar žmonės pasinaudos galimybe rinktis pigesnius kompensuojamuosius vaistus”, – sako sveikatos apsaugos ministras.

Tuo tarpu Etinių farmacijos kompanijų asociacijos direktorė Jolanta Dičkutė teigia, jog pačios kompanijos šiemet vaistų kainas vidutiniškai sumažino 10 proc., ir priduria, kad valstybė būtų sutaupiusi dar daugiau lėšų, jeigu ministerija kainyną būtų parengusi anksčiau, o ne metų pabaigoje, mat vaistų kainas gamintojai deklaravo dar vasario 1 dieną, kaip ir prašė valdininkai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...