2010 Lapkričio 26

ES biužetas

Europos Komisija pristatė naują 2011 metų biudžeto projektą

veidas.lt

Europos Komisija (EK) penktadienį pristatė naują 2011 metų biudžeto projektą. Derybos tarp Europos Parlamento ir 27 Europos Sąjungos (ES) valstybių narių vyriausybių dėl bloko biudžeto, kurio vertė 2010 metais sudaro 123 mlrd. eurų (164 mlrd. JAV dolerių), žlugo anksčiau šį mėnesį.

Naujajame projekte Komisija siūlo padidinti biudžetą 2,9 proc. – to reikalavo vyriausybės, norinčios riboti bloko išlaidas, kaip joms tenka riboti savo išlaidas savo šalyse. Parlamentas iš pradžių siekė padidinti išlaidas 6,2 procento.

Komisija taip pat pasistengė atsižvelgti į kai kuriuos parlamento reikalavimus dėl jo įgaliojimų būsimose derybose dėl išlaidų.

“Naujajame biudžeto projekte atsižvelgiama į Taikinimo komiteto diskusijas ir biudžeto institucijai suteikiama nauja galimybė pasiekti susitarimą iki metų pabaigos”, – teigiama Komisijos pranešime.

Jeigu susitarimas nebus pasiektas, išlaidos kitąmet bus tokios pat kaip šiemet, jos bus nelanksčios ir bus išmokėtos 12 lygių dalių. Kai kurios programos, įskaitant atominį projektą ITER ir naujai sukurtas finansų rinkų priežiūros įstaigas, negaus finansavimo.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...