2011 Gegužės 09

Europos egzamine dalyvaus 20 tūkst. moksleivių

veidas.lt

BFL

Daugiau nei 20 tūkst. moksleivių iš 411 mokyklų pirmadienį Europos egzamine tikrinsis žinias apie Europos Sąjungą (ES), pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Europos egzaminas jau antrus metus iš eilės organizuojamas Europos dienos proga. Pasitikrinti žinias ir atsakyti į klausimus apie ES galės ir socialinio tinklo “Facebook” vartotojai.

“Egzaminas yra rimtas žinių išbandymas. Pavyzdžiui, pernykščio egzamino dalyviai turėjo žinoti, kaip pasakyti “Labas” čekiškai, ir atsakyti, koks pareigūnas atstovauja Lietuvai ES Žemės ūkio taryboje”, – pranešime  spaudai sakė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje atstovas spaudai Giedrius Sudikas.

Žinių apie ES patikrinimą mokyklose sudaro dvi dalys: Europos egzaminas ir Europos viktorina. 10–12 klasių moksleiviai varžysis Europos egzamine, kur jiems bus pateikti klausimai apie tai, kaip veikia ES, apie ES istoriją, piliečių teises ir bendrosios rinkos galimybes, eurą, valstybes nares ir įvairias su ES susijusias įdomybes. Iš mokykliniame ture dalyvavusių mokinių bus atrinkti 30, kurie gegužės 20 dieną varžysis dėl geriausiai ES reikalus išmanančio moksleivio vardo konkurso finale Vilniuje. Finalo prizininkai ir jų mokytojai bus apdovanoti pažintinėmis kelionėmis į ES institucijas Briuselyje.

Jaunesniųjų klasių moksleiviai dalyvaus Europos viktorinoje, kur jų lauks paprastesni klausimai.

Europos diena tradiciškai švenčiama gegužės 9-ąją, kadangi tą dieną 1950-aisiais vienas iš integruotos Europos idėjos autorių Robertas Schumanas (Roberas Šumanas) paskelbė deklaraciją, tapusią pagrindu Europos bendrijoms.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...