2011 Gegužės 29

Eugenio Molinari paroda

veidas.lt

"Veido" archyvas

Birželio 3 d., penktadienį, 17 val.  Nacionaliniame M.K.Čiurlionio dailės muziejuje, įvyks Eugenio Molinari fotografijų parodos „Kelias į Itakę“ atidarymas.

Pasak italų menininko E. Molinari, fotografija yra ypatingas įrankis, skirtas ne tik dokumentuoti faktus, bet ir kurti poetinę kalbą. Sudėdamas vaizdus vieną ant kito jis fotografija naudojasi tarsi akverele ir teptuku, taip išreikšdamas savo emocijas, sapnus, prisiminimus, nuotaikas, baimes.

Fotografinė esė „Kelias į Itakę“ – tai  menininko sugrįžimas į savo pirmųjų gyvenimo metų aplinką. E. Molinari fotografijos atkeliauja iš sielos krašto, apgyvendinto nostalgija bei neįveikiamo atstumo. Darbuose –  jo išsvajotos žemės, jo Itakės, prarastos tėvynės eskizas: praleistas laikas, matyti ir išgyventi daiktai bei vietovės, niekuomet visiškai neišblėsusios emocijos.

Ūkio sodybos ir laukai, vaikystės nuostabos ir baimės, romanų kambariai ir apnuogintos merginos bei gerai žinomos vietovės:migloti miesto bei nuostabių muziejų vaizdai –  visa tai įsižiebia šviesų bei spalvų mirgėjime ir suteikia fotografijoms pasakų, geismų bei burtų skonį.

E. Molinari vietovės grindžiamos ne geografinėmis koordinatėmis pamatuojama erdve, o širdies geometrija, vaizdo poetiškumu ir projekcija intymume, pilname meilės, svajonių ir vaizdinių.
Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus
M.Žilinsko dailės galerijoje, Nepriklausomybės a. 12, Kaunas.

Paroda veiks: 2011 06 03 – 2011 07 03

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...