2011 Vasario 03

Seimas

Etikos sargai tirs B. Bradausko elgesį

veidas.lt

Seimo Etikos ir procedūrų komisija trečiadienį gavo skundą dėl socialdemokrato Broniaus Bradausko elgesio Kūčių išvakarėse, kai nesulaukęs paskutinio rudens sesijos posėdžio pabaigos, parlamentaras užgiedojo himną, rašo “Lietuvos rytas”.

Įteikę skundą etikos sargams konservatoriai kaltina B.Bradauską itin įžūliu ir gėdingu elgesiu. Jų įsitikinimu, posėdžio metu valstybės himną užgiedojęs galimai neblaivus politikas parodė ypatingą nepagarbą tautos atstovybei ir valstybės simboliams.

Valdančiosios daugumos atstovai prašo, kad etikos sargai įvertintų, ar tokiu savo elgesiu B.Bradauskas neišniekino valstybės simbolio, ar nepakenkė Seimo ir savo, kaip parlamentaro, reputacijai, taip pat ar nepažeidė Valstybės politikų elgesio kodekso.

Tačiau B.Bradauskas ketina kontratakuoti ir taip pat kreiptis į etikos sargus.

“Tegu jie ištiria, ar konservatoriai nepažeidė įstatymo, kai skambant himnui demonstratyviai sėdėjo, ir kas labiau paniekino valstybės simbolius”, – kalbėjo socialdemokratas.

“Man niekas negali uždrausti bet kur giedoti himno. Be to, neprašoviau nė vienos natos pro šalį, nesupainiojau nė vieno žodžio”, – kalbėjo B.Bradauskas.

Tiesa, B.Bradauskas pripažino, kad protesto akcija nepavyko taip, kaip buvo suplanuota. Frakcijos seniūnas Juozas Olekas esą neužtikrino, kad opozicijos atstovai vienu metu paliktų Seimo salę.

Politikas taip pat nesutinka dėl kaltinimų neblaivumu.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...