2010 Gruodžio 08

Seimas

Dirbti dabartinės sudėties Seimo Etikos ir procedūrų komisijoje neįmanoma

veidas.lt

Dirbti dabartinės sudėties Seimo Etikos ir procedūrų komisijoje (EPK) neįmanoma, trečiadienį pareiškė komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas.

Trečiadienį vykusiame komisijos posėdyje parlamentarams niekaip nepavyko susitarti – ar buvo jos vadovas A.Salamakinas pažeidęs Seimo statutą bei etikos kodeksą, ar dar reikalingas papildomas balsavimas.

“Manau, kad daugelis komisijos narių šitą mato ir jie protestuoja prieš šitą, o dalis komisijos narių specialiai nori parodyti, kad tas jau priimta. Šiandien tas demaršas jų parodė tai, kad nesprendžiame iš esmės, o vėl kažkoks kvalifikavimas, nežinau, kaip tai įvardinti”, – žurnalistams sakė A.Salamakinas.

“Kaip matote, komisijoje yra, kurie nori dirbti, ir akivaizdžiai matyti, bet kitiems yra sudėtinga (…) dirbti praktiškai komisijoje neįmanoma”, – teigė jis.

Anot komisijos pirmininko, šio klausimo turėtų imtis naujai suformuota EPK, kurią reikėtų suformuoti kuo greičiau.

“Idealiausia būtų, kad Seimas greičiau grįžtų prie Seimo statuto pataisų, kurios yra įregistruotos ir praėjo pateikimo stadiją, kad išformuoti komisiją, kad Seimo nariai surinktų – kurie kandidatuos į naujos Etikos komisijos formavimą – 15 parašų grįžti prie seno varianto kaip ir yra pateikta, ir komisija turi būti suformuota iš naujo, darbinga, o ne tai, kas vyksta dabar”, – kalbėjo jis.

Tačiau komisijos pirmininkas teigia manantis, kad prie šio klausimo gali tekti grįžti ir šios sudėties komisijai.

“Manau, kad dalis komisijos narių dabartinės sudėties vėl grįžtama bus prie to klausimo ir nežinau tiesiog, kaip iš tos padėties išeiti”, – teigė jis.

A.Salamakino elgesį parlamento etikos sargai svarstė gavę “tvarkiečio” Remigijaus Ačo skundą. R.Ačas A.Salamakiną apkaltino jį apšmeižus ir melavus pačiai EPK. R.Ačas į komisiją kreipėsi dėl A.Salamakino žodžių, kuriais jis be Seimo valdybos leidimo į Tailandą išvykusį Seimo narį apkaltino savavaliavimu.

Pats A.Salamakinas tikina, jog nemelavo.

“Yra žmonių, kurie pasiryžę įrodyti, kad Etikos komisijos pirmininkas pažeidė etiką, dar kažką, nors mano yra tik pasakytas vienas sakinys, kad Seimo nariai, kurie žiemą išvyksta atostogauti – tarpsesijiniam laikotarpyje, turi prašyti valdybos leidimo. Etikos komisijos nekurie nariai sako, kad aš pažeidžiau etiką ir statutą ir visa kita. Aš įsitikinęs, kad pasakiau tiesą”, – teigė jis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...