2010 Gegužės 12

Seimas

Etikos sargai nagrinėja Seimo narių pasisakymus

veidas.lt

Seimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK), trečiadienį du politikus savo pareiškimais pripažinusi pažeidus Valstybės politikų etikos kodeksą, ketina aiškintis ir dėl kitų Seimo narių “spalvingų” pareiškimų.

EPK trečiadienį priėmė sprendimus, kuriais Tautos prisikėlimo partijos lyderį Arūną Valinską bei socialdemokratą Gediminą Kirkilą pripažino nusižengus etikai, parlamentarams rekomenduota atsargiau rinkti žodžius.

A.Valinskas pripažintas pažeidęs etiką, kai komentuodamas prezidentės Dalios Grybauskaitės sprendimą neskirti jo kultūros ministru pareiškė, kad norėtų girdėti “ne įžeistos bobos poziciją”, o oficialią valstybės vadovės poziciją.

Sprendimo projekte buvo siūlymas politikui rekomenduoti atsiprašyti prezidentės, tačiau bendru sutarimu šis punktas išbrauktas, argumentuojant ir tuo, esą neaišku, ar prezidentė įsižeidė.

G.Kirkilas pažeidęs etiką pripažintas dėl savo publikacijos, kurioje komentuodamas politinę situaciją, jis sakė Vyriausybę žlungant pridėdamas, kad “nepadėjo net trys nupirkti už valstybės biudžeto pinigus valstiečių balsai”.

G.Kirkilas svarstytas Valstiečių liaudininkų sąjungos atstovės parlamente Rimos Baškienės prašymu.

Tris atstovus Seime turintys valstiečiai liaudininkai su valdančiaisiais pasirašė susitarimą, kuriuo įsipareigojo nedalyvauti balsavimuose dėl nepasitikėjimo, o taip pat susitarė dėl ne mažesnių kaip pernai, t.y. 365 mln. litų, tiesioginių išmokų ūkininkams.

Trečiadienį EPK nariai nusprendė nagrinėti bei pareikšti poziciją ir dėl kitų parlamente ar kitur viešoje erdvėje nuskambėjusių politikų pareiškimų. Pavyzdžiui, bus vertinamas vieno parlamentaro Seimo salėje kolegei mestas žodis “višta”, Sauliaus Stomos pareiškimas, kuriame Seimas pavadintas “mėšlu”, Seimo pirmininkės Irenos Degutienės pastebėjimas, kad posėdžio metu ji jaučiasi tarsi kolonijos prižiūrėtoja, etc.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...