2010 Lapkričio 09

Etikos sargai

A. Salamakinas tikina atsistatydinsiąs

veidas.lt

Opozicinės Socialdemokratų frakcijos seniūnas Algirdas Butkevičius sako, jog frakcija įkalbėjo Etikos ir procedūrų komisijos (EPK) pirmininką Algimantą Salamakiną neskubėti su atsistatydinimo pareiškimu.

“Šiandien kalbėjomės su A.Salamakinu ir paprašėme, kad jis dar neskubėtų atsistatydinti iš EPK pirmininko pareigų, jis rytoj dar susitiks su Seimo pirmininke ir turės pokalbį šia tema, ir mes jį įkalbėjome, kad galutinį sprendimą galėtume priimti ketvirtadienį ryte, po susitikimo su Seimo pirmininke”, – antradienį žurnalistams sakė A.Butkevičius.

Tačiau A.Salamakinas sako savo sprendimo nekeisiantis. “Aš priėmiau sprendimą ir sprendimo nekeičiu, aš informavau frakciją, dėl ko tai darau, o pareiškimas rytoj bus įteiktas Seimo pirmininkei, Seimo pirmininkė teiks Seimui, ir Seimas priims sprendimą”, – žurnalistams sakė A.Salamakinas.

Tačiau komisijoje A.Salamakinas sako bent kol kas liekantis, nes sprendimą šiuo klausimu priima frakcija.

“Frakcija dar nepriėmė sprendimo, nes čia jau aš nesu laisvas, frakcija mane pati turi atšaukti, nes frakcija mane delegavo kaip narį į komisiją”, – sakė A.Salamakinas.

Socialdemokratų seniūnas A.Butkevičius tvirtina, jog A.Salamakinas turi likti ne tik EPK, bet ir jos vadovo poste.

“Aš manu, kad A.Salamakinas turėtų likti šiame poste, jis yra gana principingas, darbštus, turi patirtį šiame darbe, nėra abejingas Seimo narių padarytoms klaidoms. Manau, kad žmogus puikiai susitvarko su šiomis pareigomis”, – sakė A.Butkevičius.

Socialdemokratas A.Salamakinas praėjusią savaitę pranešė nusprendęs trauktis iš Seimo EPK.

Jis tokį sprendimą priėmė po to, kai Seimo etikos sargai dėl pasisakymų apie “tvarkietį” Remigijų Ačą jį pripažino pažeidus Seimo statutą ir politikų elgesio kodeksą. Seimo EPK praėjusį trečiadienį tokį sprendimą priėmė 6 komisijos nariams balsavus už.

R.Ačas A.Salamakiną apkaltino jį apšmeižus ir melavus pačiai EPK. R.Ačas į komisiją kreipėsi dėl A.Salamakino žodžių, kuriais jis be Seimo valdybos leidimo į Tailandą išvykusį Seimo narį apkaltino savavaliavimu.

Seimo statutas numato, kad komisija renka savo vadovus, o juos tvirtina Seimas. Komisija gali perrinkti pirmininką, kartu kreipdamasis į Seimą dėl naujo pirmininko patvirtinimo.

Jeigu Seimas naujo pirmininko nepatvirtina, poste lieka iki tol buvęs, o antrą kartą tuo pačiu klausimu komisija gali kreiptis į Seimą tik kitoje eilinėje sesijoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...