2011 Gegužės 02

Vilnius

Estų dailės paroda

veidas.lt

"Veido" archyvas

Vilniaus dailės akademijos Tekstilės galerijoje “Artifex” antradienį atidaroma estų menininkų paroda “Su meile iš Estijos”, skiriama Estijos Nepriklausomybės 20-mečiui ir simboliškai papildo programos “Talinas – Europos kultūros sostinė 2011″ renginius.

Savo darbus Vilniuje pristato tekstilės menininkė ir dizainerė Krista Lesi (Krista Leesi) ir grafinio dizaino specialistas Heinas Prunsveltas (Heino Prunsvelt). Pasak parodos rengėjų, abiejų autorių darbus vienija žaismingas požiūris, lengva ironija, flirtas su klišėmis ir madomis.

Abu kūrėjai yra ir dailės pedagogai, savo patirtimi pasidalysiantys paskaitose Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centre. K. Lesi yra Estijos dailės akademijos Tekstilės dizaino katedros docentė, prieš dešimt metų paskelbta “Estijos metų tekstilės menininke”.

Tekstilininkė savo darbuose sujungia įvairių epochų Estijos simbolius, ženklus, talismanus ir perkelia juos į netikėtus kontekstus. Estijos tema jos darbuose skleidžiasi per ornamentus. Iš tokių gerai žinomų simbolių kaip šelmeninė kregždė (Estijos nacionalinis paukštis), Pegasas (Estijos dailės akademijos simbolis), voverė, raganosis (Estijos politinių partijų logotipai), pučiantis ragą vyras (nacionalinio gėrimo simbolis) menininkė kuria naujus ornamentus ir iš jų komponuoja politinį tapetą.

Grafinio dizaino kūrėjas H. Prunsveltas irgi dėsto Estijos dailės akademijoje, kurioje 1986 m. baigė dizaino studijas. Nuo tada dirba grafikos dizaineriu, sukūrė daugelio įmonių įvaizdžius ir logotipus, kompaktinių plokštelių ir knygų viršelius, atspaudus ir monetas, iliustracijas, animaciją ir t.t. Jis dalyvavo daugybėje konkursų ir parodų Estijoje bei užsienyje. Naujausias dailininko pasiekimas – laimėtas Talino – Europos kultūros sostinės 2011 pašto ženklo konkursas.

Menininkas į Vilnių atvežė savo sukurtų atvirlaiškių kolekciją. Iš pirmo žvilgsnio darbai atrodo kaip atsitiktiniai, humoristiniai turisto užfiksuoti Talino miesto vaizdeliai. Darbų autorius savo požiūrį vadina “emociniu dizainu” ir žada žiūrovams teigiamų emocijų. Vienas iš atvirlaiškių yra skirtas pažymėti Talino – Europos kultūros sostinės 2011 metus, kuriuos Estijos sostinė dalijasi su Suomijos Turku miestu.

Neseniai paminėtos vieno garsiausių Šiaurės Europos viduramžių menininko Bernto Notkės 500-osios mirties metinės. Šiai sukakčiai pažymėti H. Prunsveltas sukūrė grafinę versiją pagal šio menininko paveikslą “Danse Macabre” (Mirties šokis), priklausantį Talino Šv. Nikolo Bažnyčios kolekcijai.

Estų menininkų darbų paroda Vilniaus galerijoje “Artifex” viešės iki gegužės 26 dienos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...