2011 Birželio 03

Estija kenčia dėl IT specialistų stygiaus

veidas.lt

BFL

Estijos informacinių technologijų ir telekomunikacijų sąjunga gegužę atliko tyrimą, po kurio paaiškėjo, kad šalies darbo rinkoje jaučiamas didesnis informacinių technologijų specialistų stygius nei anksčiau manyta.

Tyrimo duomenys parodė, kad Estijos IT sektoriui reikalingi visų sričių specialistai: analitikai, programuotojai ir projektų vadybininkai. 1 tūkst. 745 IT specialistai Estijoje iškart gautų darbą, o per ateinančius trejus metus – 6 tūkst. 500 IT specialistų.

Estijos informacinių technologijų ir telekomunikacijų sąjungos prezidentas Tavis Kotka (Taavi Kotka) teigia, kad, šaliai įsivedus eurą ir ekonomikai pradėjus augti, IT specialistų paklausa smarkiai išaugo, ir šiandien kelios stambios Skandinavijos bendrovės svarsto galimybę perkelti savo plėtros centrus į Estiją, tačiau šalis negali patenkinti jų poreikių.

Atsiradus reikalingiems specialistams, Informacinių ir komunikacijų technologijų centro sukurta pridėtinė vertė per trejus metus galėtų išaugti 267 mln. eurų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...