2011 Sausio 20

Verslas

ES turi veikti aktyviau krizių akivaizdoje, sako A.Kubilius

veidas.lt

Šiaurės Europos regionas turėtų imtis lyderystės, skatindamas Europos Sąjungą (ES) anksčiau imtis iniciatyvos krizių akivaizdoje, pareiškė Lietuvos ministras pirmininkas Andrius Kubilius, susitikęs su Didžiosios Britanijos, Baltijos ir Šiaurės šalių premjerais.

Trečiadienio vakarą Londone susitikę devynių vyriausybių vadovai pasidalijo patirtimi dėl taupymo priemonių, aptarė padėtį euro zonoje ir saugumo politikos klausimus.

“ES turėtų sutarti dėl proaktyvios politikos, kuri nuramintų rinkas, nes dabar politika labiau reaktyvi – reaguojama ir imamasi kažkokių žingsnių tik jeigu, pavyzdžiui, Graikijai, Airijai ar Portugalijai yra labai blogai”, – BNS Londone sakė A.Kubilius.

“Mes galime save matyti kaip sėkmingai besitvarkančio krizės laikotarpiu regiono pavyzdį. Manau, kad turime save matyti ir kaip regioną, kuris turi nevengti ir lyderystės atsakomybės”, – teigė A.Kubilius.

“Akivaizdu, kad šiandieninėmis aplinkybėmis ES ieškant sprendimų, kaip įveikti krizę ir kaip neleisti jai sukelti negerų pasekmių, reikia ne vienos šalies lyderystės, o kiek galima didesnės solidarios lyderystės. Šiaurės regionas yra pajėgus iniciatyvą rodyti”, – kalbėjo premjeras.

Lietuvos Vyriausybės vadovas teigė, kad britų premjero Davido Camerono (Deivido Kamerono) iniciatyva surengtame susitikime tartasi dėl būtinybės užtikrinti stabilumą euro zonoje, nes “visų ekonomikos yra tarpusavyje susijusios, visi priklauso nuo eksporto rinkų, o daugeliui ES yra pagrindinė rinka”.

“Reikėtų galbūt išsamesnio paketo ir kiek galima greičiau paskelbiant, kad rinkos tai žinodamos greičiau galėtų nusiraminti, ir tuomet ir Pietų šalims būtų lengviau. Kai reikia jau reaguoti, tai kainuoja brangiau”, – kalbėjo Lietuvos ministras pirmininkas.

Anot A.Kubiliaus, susitikime iš britų premjero D.Camerono “jautėsi interesas išgirsti, kaip visi kiti praėjo taupymo kelią, kaip pavyko išlaikyti santykinę visuomenės ramybę”.

“Kai estai, latviai ar mes rodėme skaičius, kiek mums teko mažinti deficitą, tai prie stalo girdėjosi aikčiojimai. Net ir kitose Šiaurės valstybėse panašius dalykus pasiekti būtų sudėtinga”, – sakė A.Kubilius.

Pasak ministro pirmininko, darbinėje vakarienėje taip pat aptartas islamo ekstremizmo keliamas pavojus, vis aktualesnis ir Skandinavijos šalyse, taip pat situacija Afganistane. Anot A.Kubiliaus, “visi norėtų, kad kuo greičiau pavyktų nuo karinių reikalų Afganistane pereiti prie politinių sutarimų, bet supranta, kad tai be karinės galios taip pat nebus pasiekta”.

BNS paklausus, ar Londonui savo iniciatyva prisijungus prie Baltijos – Šiaurės šalių susitikimo, gali formuotis tam tikras naujas aljansas Europoje, A.Kubilius atsakė: “aš taip neapibrėžčiau”, bet teigė, kad britų prisijungimas yra “labai svarbus impulsas”.

“Britai prisijungė prie tokio regioninio bendradarbiavimo, ir tai labai svarbus impulsas. Britų iniciatyva turime šiek tiek naują formatą, išaugome iš tradicinių europinių biurokratinių svarstymų. Yra vilties, kad tai gali tapti labai gera tradicija ir labai gera forma ieškant ne tik mūsų regionui svarbių sprendimų, bet ir plačiau”, – sakė A.Kubilius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...