2011 Kovo 04

Politika

Dėl renovavimo viešinimo vyko diskusijos

veidas.lt

Ūkio ministro Dainiaus Kreivio rašte minimų susitikimų ir pokalbių su Aplinkos ministerijos pareigūnais dėl daugiabučių namų renovavimo programos viešinimo nereikėtų laikyti spaudimu, tai buvo “kietos darbinės diskusijos”, teigia premjeras Andrius Kubilius.

Penktadienį išplatintame Ministro pirmininko tarnybos pranešime spaudai teigiama, kad Viešųjų pirkimų tarnybos vadovo Žydrūno Plytniko kontaktai su Aplinkos ministerijos pareigūnais vadinamojoje D.Kreivio pažymoje aprašyti paties A.Kubiliaus prašymu.

“Kadangi spaudoje vis pasirodydavo gandų, kad dėl daugiabučių renovacijos viešinimo konkurso tariamai buvo kažkoks spaudimas, ministras pirmininkas A.Kubilius paprašė ūkio ministro D.Kreivio, kad jis savo pažymoje aprašytų ir jam žinomą situaciją, susijusią su daugiabučių viešinimo konkursais”, – teigiama pranešime.

“Pažymoje išdėstytoje medžiagoje nematau jokio spaudimo, tik kietas darbines diskusijas labai svarbiu klausimu”, – jame cituojamas premjeras.

Jis tvirtino pernai pats ne kartą “spaudęs” aplinkos ministrą Gediminą Kazlauską, klausdamas, kodėl niekaip nepradedama įgyvendinti viešinimo programa.

“Pats važiavau apžiūrėti, kaip vyksta daugiabučių renovavimo procesai, kad būtų bent kiek viešinimo”, – tvirtino Vyriausybės vadovas.

Ketvirtadienį viešai paskelbtas pažyma pavadintas D.Kreivio raštas, kuriame nurodoma, kada ir kokiu būdu jam arba Viešųjų pirkimų tarnybos vadovui Ž.Plytnikui politikai, verslininkai mėgino daryti spaudimą dėl bendrovių “Vilniaus vandenys”, Ignalinos atominės elektrinės, Valdovų rūmų viešųjų pirkimų, Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos finansavimo, lėšų skyrimo “FL Technics”, Vilniaus šilumos tinklų nuomos pratęsimo.

Tarp projektų, dėl kurių ūkio ministras esą patyrė spaudimą, paminėtas ir daugiabučių namų renovavimo programos viešinimas. Konkursą dėl viešinimo paslaugų buvo paskelbusi Aplinkos ministerijai pavaldi Būsto ir urbanistinės plėtros agentūra (BUPA).

Anot rašto, Viešųjų pirkimų tarnyba konkurso sąlygose įžvelgė daug pažeidimų. Iškart po to Ž.Plytnikas buvo iškviestas į Aplinkos ministeriją, kuriai vadovauja Tautos prisikėlimo partijos deleguotas Gediminas Kazlauskas.

D.Kreivio teigimu, praėjusių metų lapkritį Aplinkos ministerija inicijavo dar vieną susitikimą, kuris įvyko Vyriausybės rūmuose. “Susitikime VPT pasiūlyta ieškoti sprendimų, kad nebūtų stabdomas viešojo pirkimo konkursas”, – teigiama rašte.

Vėliau dėl šio konkurso Ž.Plytnikui kelis kartus skambino aplinkos ministro patarėjas.

Paskelbus šį raštą skubų posėdį penktadienį rengia valdančiajai koalicijai priklausanti Seimo Jungtinė (Liberalų ir centro sąjungos bei Tautos prisikėlimo partijos) frakcija.

“Rengiamas ekstra frakcijos posėdis. Jame bus aptarta politinė situacija, susidariusi paskelbus vadinamąją D.Kreivio pažymą dėl spaudimo. Frakcijos nariai nori išgirsti konservatorių pasiaiškinimą arba atsiprašymą”, – BNS sakė Jungtinės frakcijos seniūnas Algis Čaplikas.

Šią vadinamąją pažymą ūkio ministras yra įteikęs prezidentei Daliai Grybauskaitei, premjerui Andriui Kubiliui ir Specialiųjų tyrimui tarnybai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...