2011 Gegužės 18

ES sankcijos Baltarusijai kliudys ir Lietuvą

veidas.lt

BFL

Europos Sąjungos (ES) rengiamos ekonominės sankcijos Baltarusijai išgąsdino Lietuvos verslininkus – į Briuselio taikiklį pateko kaimynų trąšų gamybos gigantas “Belaruskalij”, nuo kurio priklauso Klaipėdos uosto ir geležinkelininkų pajamos.

Briuselis dėl į kalėjimus susodintų Baltarusijos opozicijos atstovų gali uždrausti ES teritorijoje gabenti ir pardavinėti baltarusiškas trąšas, trečiadienį rašo dienraštis “Lietuvos rytas”.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovas Eugenijus Gentvilas teigė, kad ekonominės sankcijos baltarusiškų trąšų gamintojams visiems pridarytų tik žalos. Dalis baltarusiškų trąšų per Klaipėdos uostą gabenama į Olandiją ir Vokietiją.

“Labai didelių nuostolių gal nepatirtume, nes dauguma trąšų per uostą gabenama į Kiniją, Indiją, o ne į ES valstybes”, – pabrėžė uosto vadovas.

Tuo tarpu bendrovės “Lietuvos geležinkeliai” Krovinių vežimo direkcijos Komercijos departamento vadovas Tomas Keršis nerimauja labiau.

“Jei Briuselis visiškai uždraus įvežti į ES teritoriją baltarusiškas trąšas, milžiniškas pajamas prarasime ne tik mes, bet ir uostas. Sankcijos kirstų visiems”, – tvirtino T. Keršis.

Šiuo metu Klaipėda tapo pagrindiniu uostu Baltarusijos prekių siuntėjams bei gavėjams ir šiuo atžvilgiu pralenkė ne tiktai Latvijos, bet ir Rusijos uostus. Pernai klaipėdiečiai pakrovė į laivus 5,5 mln. tonų “Belaruskalij” produkcijos, šiemet skaičiai gali būti dar įspūdingesni, nes vien sausį krauta daugiau nei 1 mln. tonų trąšų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...