2010 Gruodžio 10

Vizitas

ES pirmininkausianti Vengrija žada dėmesį Vidurio Europos energetikai

veidas.lt

Kitąmet pirmininkaudama Europos Sąjungai (ES) Vengrija daug dėmesio skirs Vidurio Europos regiono energetikos klausimams, penktadienį per vizitą Lietuvoje sakė premjeras Victoras Orbanas (Viktoras Orbanas).

“Esame susikoncentravę į Vidurio Europos reikalus, ypač energetiką”, – žurnalistams sakė V.Orbanas.

“Vengrijos ir Lietuvos interesai šiuo atžvilgiu sutampa šimtu procentu”, – pridūrė Vengrijos ministras pirmininkas.

Jis atkreipė dėmesį, kad Vidurio Europa turėtų išnaudoti ir tai, kad po Vengrijos kitų metų viduryje pirmininkavimą ES perims Lenkija.

V.Orbanas pabrėžė, kad Vengrija kruopščiai ruošiasi kitų metų vasarį vyksiančiam ES viršūnių susitikimui energetikos klausimais. Būsimus metus šalies premjeras apibūdino kaip “sudėtingiausius per paskutinius 20 metų” nuo krizės pamažu atsigaunančioje Europoje.

“Būsimi metai tikriausiai bus patys sudėtingiausi per paskutinius du dešimtmečius dėl ekonominės krizės, dėl tam tikrų neaiškumų, dėl sutarties pataisymų, dėl artimesnio bendradarbiavimo ir ekonominės politikos. Manau, kad šie visi iššūkiai lems, kad kiti metai bus patys sudėtingiausi per 20 metų”, – kalbėjo Vengrijos Vyriausybės vadovas.

Lietuvos premjeras Andrius Kubilius sakė, kad energetikos reikalai artimiausiu metu bus ypač svarbūs visai Europai. Ministras pirmininkas taip pat atkreipė dėmesį, kad Vengrijos pirmininkavimo metu įvyks Europos Sąjungos ir jos rytinių kaimynių viršūnių susitikimas.

“Susitikimas su Baltarusija, Ukraina, Moldova ir Užkaukazės šalimis yra vienas iš svarbiausių mūsų bendrų interesų”, bendroje spaudos konferencijoje sakė A.Kubilius.

Į Vilnių vienos dienos vizito metu atvykęs V.Orbanas sulaukė ir išskirtinės Lietuvos pagarbos – už paramą nepriklausomybės pradžioje 1991 metais jam buvo įteiktas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro didysis kryžius.

V.Orbanas 1991 metų vasario mėnesį bandė atvykti į Lietuvą pareikšti solidarumo Lietuvos žmonėms, bet buvo Rusijos saugumo tarnybų sulaikytas Maskvoje ir jam nebuvo leista atvykti į Lietuvą. Tuomet jo vadovaujama partija Vengrijoje, prie kurios prisijungė ir Vengrijoje gyvenantys lietuviai organizavo daugiatūkstantinį mitingą prie Sovietų Sąjungos ambasados Budapešte, pasmerkdami sovietinę agresiją bei pasisakydami už Lietuvos nepriklausomybę.

Padėkojęs už parodytą pagarbą visų Vengrijos žmonių vardu, Vengrijos premjeras teigė, kad Lietuva ir toliau galės pasikliauti jo šalimi.

“Vengrai ir toliau jaus tą patį Lietuvai, kaip ir per paskutinius kelis dešimtmečius. Suprantame, ką reiškia draugystė labai sudėtingame istoriškai Vidurio Europos regione”, – sakė V.Orbanas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...