2015 Gruodžio 10

ES komisarės pamokos, kaip nepersidirbti

veidas.lt

Corina Cretu / "Scanpix" nuotr.

Per metus beveik pusė ES komisarės regioninei politikai iš Rumunijos Corinos Cretu komandos pasitraukė. Kodėl? “Politico” atsako: neįprasti komisarės darbo įpročiai – rūkymas kabinete, poilsis per darbines keliones ir t.t.

Pasak likusių darbuotojų, biure – suirutė, pasitraukė biuro vadovas, jo pavaduotojas, atstovė spaudai ir daug kitų. Iš 19 komandos narių, net 8 paliko komisarę.

Kiekvienas jai sakė: “Jūs negalite taip elgtis.” O ji atsakė: Rumunijoje ministras gali daryti, ką tik nori.

Dalis darbuotojų pasitraukė, nes bijojo, kad nesugebės C.Cretu apginti. Mat ši labai dažnai ima laisvadienius, atsisako dalyvauti susitikimuose ir pan. “Politico” gavo pastarųjų 12 mėnesių komisarės dienotvarkę, kurioje rašoma, kad jokių susitikimų pirmadieniais, ketvirtadieniais ir penktadieniais. Pasak biuro darbuotojų, C.Cretu paprasčiausia tomis dienomis nedirba.

Rumunė taip pat viena rečiausių viešnių iš visų 28 komisarų bendruose Europos Komisijos posėdžiuose.

48-erių C.Cretu net nesilaiko Eurokomisijos nustatytos tvarkos. Pavyzdžiui, ji rūko savo kabinete.

“Kiekvienas jai sakė: “Jūs negalite taip elgtis”, – pasakojo buvęs biuro darbuotojas. –   O ji atsakė: Rumunijoje ministras gali daryti, ką tik nori.”

Pasak jos darbuotojų, jiems dažnai tenka koreguoti komisarės dienotvarkę paskutinę minutę, nes ji atšaukia susitikimus, nes esą nėra “ryto vyturys” arba kaltina sudėtingą eismą Briuselyje. C.Cretu taip pat uždraudė organizuoti daugiau nei 3 susitikimus per dieną.

Jos darbinė 4 dienų kelionė į Reunjono salą Indijos vandenyne virto 10 dienų atostogomis, kurias ji praleido su savo vyru. Pati politikė teigia, kad už papildomas 6 dienas ji mokėjo iš savo kišenės.

Iš 20 oficialių vizitų per pastaruosius metus C.Cretu 7 kartus lankėsi gimtojoje Rumunijoje, kur dažnai susiplanuodavo ilguosius savaitgalius.

Jos darbinė 4 dienų kelionė į Reunjono salą Indijos vandenyne virto 10 dienų atostogomis.

Viena C.Cretu padėjėja gyveno kartu su komisare ir pasak darbuotojų, prižiūrėjo jos buitį. Vairuotojas išėjo iš darbo, nes nuolat turėjo budėti prie komisarės namų ir vežioti jos šeimos narius.

Rumunė gali būti labai didelis galvos skausmas Europos Komisijos pirmininkui Jeanui-Claude’ui Junckeriui, kuris pažadėjo permainas Briuselio biurokratijoje.

Europos Komisijos pastatas / "Scanpix" nuotr.

C.Cretu į Briuselį delegavo buvęs Rumunijos premjeras Victoras Ponta, kuris praėjusį mėnesį atsistatydino ir dabar jam gresia kaltinimai korupcija. C.Cretu yra viena artimiausių buvusio premjero žmonos draugių.

Pati komisarė neigia kaltinimus.

“Aš esu žmogus, kuris niekada nesako “Ne”, – teigė ji.-  Aš aplankiau 24 šalis, prižiūriu visas vykdomas programas. Aš turiu 700 žmonių.”

Tiesa, C.Cretu pripažino, kad nenoriai dalyvauja susitikimuose, bet ji teigė, jog labai daug skaito, kad jiems pasiruoštų.

Visą originalų straipsnį skaitykite čia.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...