2010 Lapkričio 24

Ekonomika

Energetikų dividendai – tik 2012 m.

veidas.lt

Premjero patarėjas Mykolas Majauskas tvirtina, kad valstybės valdomų elektros energetikos įmonių kapitalo struktūra yra neefektyvi, o dividendų valstybei jos žada tik 2012 metais.

“Deja, nepaisant valstybės valdomo energetikos sektoriaus bendrovių sukaupto apie 1,3 mlrd. litų nepaskirstyto pelno, į biudžetą jis planuoja sumokėti vos 40 mln. litų ir tik 2012 metais”, – BNS sakė M.Majauskas.

Jo teigimu, energetikos įmonių kapitalo struktūra taip pat išlieka neefektyvi – bendras nuosavas kapitalas siekia 7,9 mlrd. litų, tuo tarpu skolintas kapitalas – tik 1,2 mlrd litų, bei didelės sumos sukauptų piniginių lėšų bankuose.

“Ne paslaptis, jog energetikos sektoriuje yra nemaži resursai, kur efektyviau išnaudojant kapitalo struktūrą ir nedidinant paslaugų kainų, galima būtų mokėti valstybei priklausančius dividendus, tokiu būdu mažinant valstybės deficitą, stabdant skolos augimą ir aktyviai prisidedant ir prie šalies finansų stabilumo”, – kalbėjo premjero patarėjas.

“Verslo žinios” trečiadienį cituoja premjero patarėją ir rašo, kad VST, RST ir “Lietuvos energija” per 2008 metus sumokėjo 38 mln. litų dividendų, 2009 metais – nė lito.

“Bendras šių bendrovių nuosavas kapitalas yra 6,4 mlrd. litų. Tarptautinė tokių įmonių valdymo praktika rodo, kad jos turėtų dividendais išmokėti bent 5 proc. nuosavo kapitalo (“Polska Group” – 4,22 proc., “Eesti energija” – 5 proc., “Vattenfall” – 5,7 proc.)”, – skaičiuoja M.Majauskas.

Jis BNS sakė, kad Lietuvos atveju tai būtų apie 300 mln. litų.

Anot jo, pavyzdžiui, VST dividendai nuo 2006 metų tesudarė 60 mln. litų, tuo tarpu įmonės nuosavas kapitalas yra 1,5 mlrd. litų.

“Sveika ir stabili šalies finansinė padėtis reikalinga ne tik premjerui ar finansų ministrei, tačiau ji bus ypač svarbi ir įgyvendinant strateginius energetikos ir transporto projektus, kuriems prireiks valstybės paskolų ar kitokios valstybės iždo paramos”, – BNS pabrėžė M.Majauskas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...