2011 Vasario 17

Apklausa

Emigracijos mastai nemažėja

veidas.lt

Ketvirtadalis – 25,4 proc. – gyventojų norėtų emigruoti iš Lietuvos, o pusė – 50,1 proc. – to padaryti nenorėtų, rodo portalo delfi.lt užsakymu viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės “Spinter tyrimai” atlikta apklausa.

Tyrimo duomenimis, 8,5 proc. respondentų nurodė, kad pageidauja išvykti šiemet, 16,9 proc. apklaustųjų – per artimiausius kelerius metus. Apklausos rengėjai nurodo, kad migruoti iš Lietuvos šiemet ar per artimiausius metus dažniau nori vyrai, jauniausio amžiaus, mažesnių – vidutinių pajamų atstovai, rajonų centrų gyventojai.

Pusė apklausos dalyvių šiuo metu arba vėliau emigruoti nurodė nenorintys: 37,8 proc. apklaustųjų teigė kol kas tokių planų neturintys, 12,3 proc. sakė iš Lietuvos neketinantys emigruoti niekada.

Niekada neišvyksiantys iš Lietuvos nurodė vyriausio amžiaus (per 55 metų), žemesnio išsimokslinimo, mažiausių ir didžiausių pajamų gyventojai.

Penktadalis (19 proc.) respondentų sakė apie tai negalvojantys, 3,5 proc. teigė, jog emigranto duonos paragaus nebent išėję į pensiją.

Viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė “Spinter tyrimai” sausio 17-24 dienomis naujienų portalo delfi.lt užsakymu atliko viešosios nuomonės apklausą. Tyrime dalyvavo gyventojai nuo 18 iki 75 metų. Apklausa buvo atliekama standartizuoto interviu metodu, visoje šalyje apklausti 1004 respondentai.

Tyrimo rezultatų paklaida 3,1 procento.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...