2011 Birželio 14

Elektros kainą didina karščiai ir politika

veidas.lt

BFL

Psichologinę 20 centų už kilovatvalandę ribą elektros kaina Lietuvos biržoje įveikė praėjusią savaitę – dėl karščių, jėgainių bei linijų remonto ir Rusijos ginčo su Baltarusija.

“Baltpool” analitikas Vytautas Čekanavičius “Verslo žiniopms” teigė, kad svarbiausia kylančios kainos priežastis – mažėjanti elektros generacija dėl regione remontuojamų elektrinių. Vasara – metas, kai energetikai paprastai imasi elektros gamybos pajėgumų ir perdavimo linijų remonto.

“Tiek Latvijoje, tiek Estijoje nemažai elektrinių šiuo metu yra remontuojamos, taigi regione išties jaučiamas pigios elektros trūkumas. Dėl perdavimo linijų remonto darbų sumažėjo pralaidumas tarp Rusijos ir Estijos, taip pat Estijos ir Latvijos, todėl į Lietuvą gali patekti mažiau pigesnės rusiškos elektros energijos”, – teigė analitikas.

Kita priežastis, analitiko požiūriu, – išaugusi elektros energijos paklausa. Dėl praėjusią savaitę tvyrojusių karščių elektros energijos suvartota sąlygiškai daugiau, nes intensyviau veikė šaldymo ir vėdinimo įrenginiai.

Trečioji priežastis, V. Čekanavičiaus nuomone, labiau psichologinė: “Galima daryti prielaidą, jog, jausdami elektros trūkumą, dalyviai buvo pasiryžę pirkti elektros energiją biržose už didesnę kainą. Šiek tiek įtakos jų lūkesčiams turėjo ir tai, kad žiniasklaido-je pasirodė žinučių, jog Rusija riboja elektros energijos pardavimą į Baltarusiją.”

Analitikas nedrįso prognozuoti, kaip finansų krizės krečiamos Baltarusijos problemos gali atsiliepti regiono elektros energijos rinkai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...