2011 Liepos 22

Elektroninės paslaugos Lietuvoje plinta lėtai

veidas.lt

BFL

Daugiau kaip pusė Lietuvos gyventojų niekada nėra naudojęsi elektroninės bankininkystės paslaugomis, o du trečdaliai nėra išbandę elektroninės valdžios paslaugų, rodo apklausos duomenys.

Nors Lietuvoje interneto skvarba artėja prie 70 proc., tačiau naudojimasis elektroninėmis paslaugomis plinta ne taip greitai kaip interneto vartotojų skaičius, teigiama apklausą atlikusios bendrovės RAIT pranešime.

Apklausos duomenimis, 34 proc. Lietuvos gyventojų nuolatos naudojasi el. bankininkystės paslaugomis. Daugiau kaip pusė (54 proc.) apklaustųjų niekada nėra naudojęsi el. bankininkystės paslaugomis. El. valdžios paslaugomis niekada nėra naudojęsi du trečdaliai (66 proc.) šalies gyventojų.

Apklausos metu Lietuvos gyventojų buvo klausiama, ar jie naudojasi ir kaip dažnai elektroninės bankininkystės paslaugomis (moka mokesčius, tvarko sąskaitas ir kt.) bei ar jie naudojasi ir kaip dažnai el. valdžios paslaugomis (pildo deklaracijas, rašo prašymus, paklausimus ir kt.).

15 proc. apklaustųjų apskritai nežino, kas yra elektroninės bankininkystės paslaugos, 39 proc. žino, kas tai yra, tačiau niekada nėra naudojęsi šiomis paslaugomis, 5 proc. yra bandę vieną kitą kartą naudotis e. bankininkystės paslaugomis, 7 proc. teigia, kad yra bandę ir ketina šiomis paslaugomis naudotis dažniau. 27 proc. apklaustųjų šiomis paslaugomis naudojasi reguliariai, 7 proc. mūsų šalies gyventojų naudojimasis e. bankininkystės paslaugomis yra neatsiejama jų gyvenimo dalis.

Šiek tiek mažesnė dalis lietuvių naudojasi el. valdžios paslaugomis. 8 proc. teigia, kad yra vieną kitą kartą bandę naudotis šiomis paslaugomis, 7 proc. bandė ir ketina tai daryti ateityje dažniau, 14 proc. Lietuvos gyventojų nuolatos naudojasi el. valdžios paslaugomis, o 5 proc. teigia, kad tai neatsiejama jų gyvenimo dalis. Beveik penktadalis (19 proc.) apklaustųjų teigia nežinantys, kas tai yra e. valdžios paslaugos, 47 proc. žino, bet niekada nesinaudojo šiomis paslaugomis.

“Nors Lietuvoje interneto skvarba artėja prie 70 proc., tačiau naudojimasis įvairiomis elektroninėmis paslaugomis auga ne taip greitai kaip interneto vartotojų skaičius. Akivaizdu, kad didesnė dalis internetą naudoja kaip informacijos paieškos arba bendravimo priemonę ir vis dar maža dalis interneto vartotojų naudojasi el. bankininkystės, el. valdžios paslaugomis. Tikėtina, kad šių paslaugų vartojimas augs gana sparčiai, nes jauniausia amžiaus grupė, kur interneto vartojimas beveik šimtaprocentinis, aktyviau įsilieję į darbo rinką naudosis platesniu spektru elektroninių paslaugų”, – duomenis komentuoja RAIT valdybos pirmininkė Inga Nausėdienė.

Apklausa atlikta birželio 2-12 dienomis, apklausti 1007 15-74 metų nuolatiniai Lietuvos gyventojai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (7)

 1. Arturas Arturas rašo:

  sVEKI GIVI NORĖČIAU DAUGIAU SUŽINUOTI APIE ELEKTRONINES PASLAUGAS

 2. add add rašo:

  cia informatikos pamokai reik? :D

 3. KASH KASH rašo:

  Aha, ir man eikia ;DD

 4. azdf azdf rašo:

  Mes irgi informatikai darom :D

 5. 1d 1d rašo:

  Tai karoce cia visa info dekit

 6. 1d 1d rašo:

  kas skaito tas duchas :D

 7. Kapish Kapish rašo:

  Numeskit linka kur galma placiau suzinot apie elektronines paslaugas :D


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...