2011 Vasario 07

Technologijos

Elektroninės knygos jau įveikė popierines

veidas.lt

Praėjusi savaitė tapo labai svarbia knygų leidybos istorijoje: daugiausiai pasaulyje knygų internetu parduodantis tinklas amazone.com pirmadienį paskelbė, kad pirmą kartą jos sistemoje elektroninių knygų buvo parduota daugiau nei popierinių. Todėl nieko nebenustebino ir vėliau paskelbti visos JAV kygų rinkos duomenys: dienraščio “USA Today” duomenimis, iš visų 50 populiariausių paskutinės sausio savaitės knygų, net 46 proc. tiražo skaitytojus pasiekė elektronine forma.

Analitikai nė kiek nesistebi, kad elektroninių knygų bumas kilo iš karto po Kalėdų: per šias šventes tarpusavyje nuožmiai konkuruojantys knygų skaitytuvų gamintojai taikė neįtikėtinas nuolaidas, todėl smarkiai padidino savo rinką. Pavyzdžiui, JAV buvo siūloma įsigyti trečdaliu nukainuotą knygų skaitytuvą su papildomu pačių populiariausių knygų rinkiniu.

Tiesa, situacija Lietuvoje kol kas dar snaudulio fazėje. Iki šiol Lietuvos leidyklos tėra parengusios 100 elektroninių knygų. “Toks mūsų rinkos poreikis. Kai tik jis pradės augti, leidėjai iš karto pasiūlys ir daugiau elektroninių knygų”, – tikina Lietuvos leidėjų asociacijos direktorė Aida Dobkevičiūtė-Džiovėnienė.

Visas lietuviškas el. kygas siūlančioje svetainėje skaitykle.lt galima įsigyti ir skaitytuvų, jų kainos svyruoja nuo 599 Lt iki 1269 Lt.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...