2010 Rugsėjo 14

Internetas

Nacionalinės pastangos neįveiks globalių iššūkių internete

veidas.lt

Pavienės nacionalinės pastangos neįveiks globalių iššūkių internete, todėl tarptautinė bendruomenė turi stiprinti bendradarbiavimą, teigia Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

“Pavienės nacionalinės pastangos neįveiks globalių iššūkių”, – antradienį sakė prezidentė D.Grybauskaitė, oficialiai atidarydama Vilniuje vykstantį Pasaulinį Interneto valdymo forumą (angl. IGF).

Tarptautinė bendruomenė, kalbėjo prezidentė, neturi kito pasirinkimo, kaip tik stiprinti globalų bendradarbiavimą.

“Be globalaus elektroninio tinklo neįsivaizduojamas šių dienų verslas, kultūra, laisvalaikis”, – kalbėjo prezidentė.

Ji atkreipė dėmesį, jog per pastarąjį dešimtmetį išaugo nepilnamečių išnaudojimas, vagystės, dešimteriopai – interneto incidentų skaičius. Todėl siekiant stabilumo internete, būtinas bendradarbiavimas tarp verslo ir valdžios.

“Išlaikykime interneto kaip laisvos erdvės principus”, – ragino D.Grybauskaitė.

Vilniuje viešinti už skaitmenines technologijas atsakinga Europos Komisijos narė bei viceprezidentė Neelie Kroes (Nelė Kros) antradienį taip pat pareiškė, jog siekiant, kad interneto “sėkmės istorija” tęstųsi, Vyriausybės ir privatus verslas turi bendradarbiauti.

Su tuo sutiko ir antradienį diskusijas pradėję verslo atstovai. Bendrovės “Google” atstovas Maxas Senges (Maksas Sendžas), kuris vienoje didžiausių pasaulyje interneto paieškos ir reklamos bendrovių yra atsakingas už diskusijas interneto valdymo ir politikos klausimais, forume taip pat teigė, jog verslas ir valdžia turi siekti “konsensuso”, pridūręs, jog internetas neturėtų būti reguliuojamas valstybės.

D.Grybauskaitė antradienį po pietų Vilniuje oficialiai atidarė keturias dienas sostinėje vyksiantį pasaulinį Interneto valdymo forumą IGF-2010, kuriame tikimasi sukvies apie pusantro tūkstančio dalyvių iš 70 pasaulio valstybių, jame dalyvaus įmonių “AT&T”, “Google”, “Facebook”, “Microsoft”, “PayPal”, “Cisco”, įvairių pasaulio reguliavimo tarnybų, universitetų atstovai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...