2012 Spalio 17

EJN himne – ir D.Pulausko pavardė

veidas.lt


Europos džiazo tinklas (Europe Jazz Network), jungianti 86 organizacijas iš 27 šalių, šiemet švenčia garbingą 25 metų jubiliejų. Tarp gausybės renginių, žyminčių šią datą, išsiskyrė originali idėja sukurti 25 minučių himną, kuriame dvidešimt penkių šalių džiazo kompozitoriams buvo pasiūlyta sukurti po minutę muzikos, pristatant savo kūrybą bei reprezentuojant savo šalį.
Italijos “Instabile Orchestra” vadovas Giancarlo Schiaffini iš šių minučių sudėjo vientisą kompoziciją, kurią orkestras atliko rugsėjo pabaigoje EJN Generalinės Asamblėjos metu Italijos Bari miesto Petruzzelli teatre.

Dainius Pulauskas, žymus džiazo pianistas ir kompozitorius, gavęs pasiūlymą sukurti „lietuvišką“ himno dalį, sako, kad nebuvo labai lengva. „Sutalpinti muzikines mintis vienoje minutėje ir aranžuoti muziką konkrečiai orkestro sudėčiai visų pirma reikėjo profesionalumo. Norėjosi, kad tai būtų įsimintina minutė ir kad joje jaustųsi lietuviško džiazo identitetas. Nusiuntus muziką labai rūpėjo, kurioje himno vietoje ji bus. Buvau labai maloniai nustebintas, kad lietuviškoji dalis buvo pačioje pabaigoje, po kurios sekė tik renginio šeimininkų italų kompozitoriaus bei orkestro vadovo Giancarlo Schiaffini sveikinimo fanfaros“.

Vilniaus džiazo festivalio direktorius Antanas Gustys, dalyvavęs renginyje teigė, jog sulaukė daug sveikinimų ir pagyrimų, jog „lietuviška“ minutė buvo labai įsimintina ir viena iš įspūdingiausių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...