2011 Vasario 10

Konfliktas Egipte

Egipte stebime istorinius įvykius, pareiškė Obama

veidas.lt

JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) ketvirtadienį pareiškė, kad visas pasaulis stebi įvykius Egipte, sklindant kalbom, kad prezidentas Hosni Mubarakas (Hosnis Mubarakas) gali patenkinti protestuotojų reikalavimus ir netrukus atsistatydinti.

JAV prezidentas sakė, kad Jungtinės Valstijos padarys viską, kad Egipte vyktų taikus perėjimas prie demokratijos.

“Norime, kad visi egiptiečiai suprastų – Amerika darys viską, ką gali, remdama taikų ir tikrą perėjimą prie demokratijos Egipte”, – sakė jis.

B.Obama taip pat tiesiogiai kreipėsi į jaunuosius egiptiečius, kurie suplūdo į Kairo aikštes, pareikšdamas, kad Amerika stengsis užtikrinti tikrą perėjimą į demokratiją.

“Mes labai atidžiai šiandien stebime įvykius Egipte. Turėsime daugiau ką pasakyti, kai jie pasibaigs”, – sakė B.Obama.

“Visiškai aišku tai, kad mes esame istorinių įvykių liudininkai. Tai permainų laikas, jos vyksta todėl, nes jų reikalauja Egipto žmonės”, – sakė jis.

Sukilimas Egipte

Tuo tarpu “Reuters” iš Dubajaus praneša, kad Egipto prezidentas Hosni Mubarakas (Hosnis Mubarakas) ir Ginkluotųjų pajėgų štabo viršininkas Sami Hafezas Ananas (Samis Hafezas Enanas) išvyko į kurortinį Šarm el Šeicho miestą, pranešė iš Dubajaus transliuojanti arabų šalių televizija “al Arabiya”.

Televizija nenurodė, kuo rėmėsi tai pranešdama.

Anksčiau Egipto valstybinė televizija parodė vaizdą iš H.Mubarako ir viceprezidento Omaro Suleimano susitikimo, kuris esą vyko prezidento rūmuose Kaire.

Laukiama, kad apie 22 val. Egipto prezidentas per televiziją kreipsis į tautą.

Beje, Egipto informacijos ministras Anasas el-Fekky (Anasas Fekis) neigė gandus apie H.Mubarako atsistatydinimą.

“Prezidentas tebėra valdžioje ir neketina atsistatydinti”, – sakė jis naujienų agentūrai “Reuters”.

“Prezidentas neatsistatydina ir visa ta, ką jūs girdite žiniasklaidoje – tėra gandai”, – pabrėžė informacijos ministras.

Egipto ministras pirmininkas Ahmedas Shafiqas (Ahmedas Šafikas), savo ruožtu, pranešė, kad prezidentas dar neapsisprendė dėl atsistatydinimo.

“Al Arabiya” dar pranešė, remdamasi šaltiniais, jog armija yra pasirengusi veikti, jeigu protestuojantieji nesutiks su planu, pagal kurį prezidentas H.Mubarakas turi perduoti valdžią viceprezidentui O.Suleimanui.

Iš Vašingtono pranešama, kad prezidentas Hosni Mubarakas (Hosnis Mubarakas) gali išvežti iš šalies apie 2 milijardus dolerių, jeigu jį privers atsistatydinti ir išvykti į užsienį, svarstoma JAV televizijos kanale NBC.

JAv vyriausybės vertinimu, H.Mubarako turtas sudaro nuo 2 iki 3 mlrd. dolerių.Tik nežinoma, kokia šio turto dalis laikoma už Egipto ribų.

Pasak NBC, Egipto vadovams, pakeisiantiems dabartinę H.Mubarako vyriausybę, bus sunku perimti ir jo finansus.

Tyrimų centro Nardello & Co. vadovas Nicholas Peckas (Nikolas Pekas) įsitikinęs, kad diktatoriai perveda savo lėšas į užsienį, jeigu ateityje ketina išvykti iš savo gimtos šalies.

“Visuomet susirūpinę savo asmeniniu saugumu jie mėgsta laikyti likvidžius aktyvus savo šalyje. Tačiau, jeigu diktatorius ketina ilgainiui apsigyventi už savo gimtinės ribų, jis pagalvoja, ar nevertėtų dalį lėšų padėti sąskaitoje Šveicarijos banke arba nominalioje sąskaitoje Panamoje”, – aiškino N.Peckas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...