2011 Kovo 25

Kriminalas

E.Kusaitė reiškia nušalinimą Vilniaus apygardos teismui ir prašo sumokėti 1200 litų

veidas.lt

Terorizmu kaltinama klaipėdietė Eglė Kusaitė penktadienį jos bylą nagrinėjančiam Vilniaus apygardos teismui pateikė 1200 litų ieškinį ir nušalinimą.

Dar vieną skundą ji penktadienį įteikė generaliniam prokurorui Dariui Valiui, pranešė naujienų svetainė diena.lt.

E.Kusaitė skundą parašė, kai nuo jos bylos nagrinėjimo buvo nušalintas teisėjas Zenonas Birštonas, kuriam gresia atleidimas iš pareigų dėl teisėjo vardo pažeminimo. Paskyrus naują teisėją E.Kusaitės byloje ji bus nagrinėjama iš pradžių.

Kadangi tokie posūkiai byloje įvyko ne dėl pačios teisiamosios, E.Kusaitė reikalauja, kad Vilniaus apygardos teismas jai sumokėtų 1200 litų, kuriuos ji išleido buto nuomai, kurį nuomojosi nuo pernai gruodžio iki šių metų kovo.

Generalinio prokuroro teisiamoji prašo pradėti ikiteisminį tyrimą kitos jos bylą nagrinėjančios teisėjos Jūratės Damanskienės atžvilgiu. Praėjusį trečiadienį ši teisėja kartu su Z.Birštonu nagrinėjo dvi bylas vienoje kolegijoje, tačiau esą nepastebėjo, kad jos kolega yra visiškai girtas.

Remdamasi abiem šiais skundais, E.Kusaitė Vilniaus apygardos teismui pateikė ir nušalinimą.

Pirmadienį Vilniaus apygardos teismas turėtų spręsti dėl Generalinio prokuratūros prokuroro Mindaugo Dūdos prašymo trims mėnesiams suimti E.Kusaitę dėl poveikio bylos dalyviams.

Prokurorai kaltina E.Kusaitę, kad ji buvo užmezgusi ryšius su islamistinėmis grupuotėmis ir rengėsi teroro aktui Čečėnijoje. E.Kusaitė devynis mėnesius buvo suimta, bet pernai rugpjūtį teismas nusprendė, jog ji gali būti laisvėje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...