2011 Sausio 17

Politika

Aplaidžiu buhalterijos tvarkymu įtariamos Seimo finansininkės bus perkeltos į kitas pareigas

veidas.lt

Aplaidžiu buhalterinės apskaitos tvarkymu įtariamos Seimo kanceliarijos Finansų departamento direktorė Danutė Petrauskienė ir jos pavaduotoja Dalė Špakauskienė vykstant tyrimui jų pačių prašymu bus perkeltos į kitas pareigas.

Tai po Seimo valdybos pasitarimo padėčiai Finansų departamente aptarti pirmadienį žurnalistams pranešė Seimo kancleris Jonas Milerius.

“Aš turiu vienos raštišką prašymą, labai kvalifikuotai surašytą. Rašo: “esu nekalta, bet dėl to, kas dabar spaudoj, norėdama apsaugot nuo tolesnio eskalavimo šitos žinios, prašau mane, kol baigsis tyrimas, perkelti į žemesnes pareigas, ir pageidautina, ne tame pat departamente”. Konkrečiai tai D.Špakauskienės prašymas, žodinis pareiškimas yra ir D.Petrauskienės”, – žurnalistams sakė Seimo kancleris.

“Kad nekiltų papildomų minčių, tikrai jos dirbs ne Finansų departamente”, – tvirtino kancleris.

Ikiteisminiam tyrimui dėl Seimo kanceliarijos buhalterijos tvarkymo vadovaujanti Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorė Vilma Gužaitė penktadienį BNS patvirtino, kad įtarimai D.Špakauskienei buvo pateikti 2010 metų rugpjūčio pabaigoje, o D.Petrauskienei – rugsėjį.

Jų byla buvo išskirta iš buvusios Seimo kasininkės Reginos Petkelienės ir buvusios Nacionalinės sveikatos tarybos buhalterės Olgos Goluskaitės bylos.

Įtarimai Finansų departamento vadovėms pateikti, kai už didelės sumos pinigų iššvaistymą teisiama buvusi Seimo kasininkė Regina Petkelienė prabilo apie esą buvusią netvarką Seimo kanceliarijos buhalterijoje.

Ji aiškino, kad nesilaikydama taisyklių skolindavusi pinigų iš kasos parlamentarams bei Seimo kanceliarijos darbuotojams, tarp jų – ir kancleriui J.Mileriui, kanceliarijos Finansų departamento vadovei D.Petrauskienei, kuri esą negrąžino 120 tūkst. litų.

2009 metų liepą Seimo kanceliarijos kasoje pasigedus per 440 tūkst. litų, R.Petkelienė apkaltinta iššvaisčiusi per 370 tūkst. litų. Šiuos pinigus ji esą perleido buvusiai Nacionalinės sveikatos tarybos buhalterei O.Goluskaitei, o dar beveik 70 tūkst. litų pasisavino.

R.Petkelienės ir O.Goluskaitės byla nagrinėjama Vilniaus apygardos teisme.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Kodėl Kodėl rašo:

  Kodėl nevejama lauk? (Kadangi seimas-šeima).

 2. JI JI rašo:

  Koks istatymas galioja mirtingiesiems,toks negalioja valdzioje esantiems. Vok ir vok.Argi faktai nerodo?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...