2011 Kovo 15

Konstitucinis teismas

E.Bieliūnas, D.Žalimas ir G.Mesonis paskirti KT teisėjais

veidas.lt

Seimas antradienį devyneriems metams vietoj trijų kadenciją baigiančių teisėjų į Konstitucinį Teismą (KT) paskyrė teisininkus Egidijų Bieliūną, Dainių Žalimą ir Gediminą Mesonį.

Šias pareigas jie pradės eiti po priesaikos Seime, kuri planuojama ketvirtadienį.

Slaptame balsavime už tai, kad prezidentės Dalios Grybauskaitės pateiktas šiuo metu Lietuvos aukščiausiojo Teismo teisėjo pareigas einantis E.Bieliūnas būtų skirtas KT teisėju, balsavo 92 Seimo nariai, septyni buvo prieš, devyni susilaikė.

VU Teisės fakulteto Tarptautinės ir Europos Sąjungos teisės instituto direktorių D.Žalimą į KT teisėjus pasiūlė Seimo pirmininkė Irena Degutienė, už jo kandidatūrą balsavo 76 parlamentarai, 22 buvo prieš, susilaikė dešimt.

Už Mykolo Riomerio universiteto Teisės fakulteto Konstitucinės teisės katedros vedėją, profesorių G.Mesonį, kurį į KT pateikė Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Gintaras Kryževičius, balsavo 100 Seimo narių, septyni buvo prieš, keturi susilaikė.

Kovą baigiasi trijų KT teisėjų, tarp jų ir Teismo pirmininko Kęstučio Lapinsko, kadencija. Be K.Lapinsko, kadencijas dar baigia teisėjai Armanas Abramavičius ir Zenonas Namavičius.

Kandidatus į KT teisėjus teikia prezidentas, Seimo pirmininkas ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas. Į KT teisėjai skiriami devyneriems metams.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...