2010 Spalio 21

Kainos

Dujų kaina vartotojams gali mažėti apie 3 centus

veidas.lt

Rusijos ir Vokietijos investuotojų valdoma dujų tiekimo ir transportavimo bendrovė “Lietuvos dujos” teigia, kad dujų kaina vartotojams kitais metais gali mažėti apie 3 centus.

“Lietuvos dujų” Kainodaros skyriaus viršininkas Mindaugas Kirslys BNS sakė, kad jeigu prognozuojama dujų kaina 2011-aisiais nesikeis ir sieks 947,45 lito už 1 tūkst. kubinių metrų, dujų kaina vartotojams vien dėl to mažės apie 2 centus.

Dėl ketvirtadienį Kainų komisijos nustatytų mažesnių transportavimo kainų viršutinių ribų tarifas sumažės dar vidutiniškai 1 centu.

Anot jo, tai yra vidutinis kainos pasikeitimas, o skirtingoms vartotojų grupėms dujų kainos keisis skirtingai.

M.Kirslio teigimu, daugiausiai įtakos dujų kainai turi jų importo kaina.

“Tikimės, kad tai bus kažkokie gal ženklesni skaičiai (dujų importo kaina mažės daugiau – BNS). Norėtųsi, kad taip būtų, o matysime tik lapkričio pabaigoje, kada komisija svarstys mūsų bendrovės siūlymus dėl konkrečių kainų”, – BNS sakė M.Kirslys.

Anot jo, rugsėjį, palyginti su rugpjūčiu, dujų importo kaina mažėjo iki 6 proc., o spalį, palyginti su rugsėju – dar 2,5 procento.

“Dabar doleris po truputį kyla, tai kas darysis mėnesio pabaigoje, ar kaina išliks tokia pat kaip rugsėjį, labai sunku pasakyti. Rinkos yra labai įtemptos. Ne tik rinkos situacija apibrėžia tai, bet ir politinė situacija, kuri yra aplink mūsų bendrovę, aplink visą skaidymą. Ji irgi didžiąja dalimi greičiausiai lems 2011 metų kainą”, – sakė M.Kirslys.

Šiuo metu į buitinių vartotojų mokamą dujų kainą įskaičiuota 963 lito už tūkst. kubų importo kaina.

Pabrangus iš Rusijos importuojamoms dujoms ir stiprėjant JAV doleriui euro atžvilgiu, nuo liepos 1-osios buitiniams vartotojams gamtinės dujos pabrango vidutiniškai penktadaliu (apie 19 proc.).

Maži vartotojai, suvartojantys iki 500 kubinių metrų dujų per metus, ir naudojantys dujas tik maistui ruošti, šiuo metu moka 2,15 lito (su PVM) už kubinį metrą, individualių namų savininkai, suvartojantys iki 20 tūkst. kubų ir tie, kurie naudoja daugiau, – po 1,56 lito.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Anonimas Anonimas rašo:

    Žinome mes tą jų kainų dinamiką…Labai nenustebsiu,jei po Naujųjų brangs ir dujos,ir elektra.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...