2010 Spalio 08

Lenkijos Senato pirmininkas:

Dujos nėra prekė, kuriai negalioja rinkos dėsniai

veidas.lt

Vilniuje viešintis Lenkijos Senato pirmininkas Bogdanas Borusewiczius (Bogdanas Borusevičius) teigia, kad dujos nėra prekė, kuriai negalioja laisvos rinkos dėsniai, ir pabrėžia šalių susivienijimo svarbą sprendžiant dujų tiekimo problemas.

Penktadienį kalbėdamas Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos Parlamentinėje Asamblėjoje jis pabrėžė, jog dujų problema šiuo metu yra opiausia ir egzistuoja gamintojo, kuris nori išlaikyti principą “imk ir mokėk”, problema.

“Iš gamintojo taško tai labai geras požiūris ekonominiu atžvilgiu, bet vartotojo požiūriu, dujos nėra prekė, kuri nėra laisvos rinkos apyvartos objektas. Mes Lenkijoje jau darome konkrečius žingsnius dujų šaltinių diversifikavimo klausimais. Statome suskystintųjų dujų terminalą kuris, galės per metus priimti iki 5 mlrd. tonų”, – sakė B.Borusewiczius.

Jis pabrėžė, kad regiono šalys skirtingai sprendžia problemas, nors reikėtų šiuo klausimu bendradarbiauti ir mąstyti regiono mastu.

“Situaciją, kai kiekvienas galvoja tik apie save, mes turėjome, ji ir dabar yra, ir tai yra blogiausia situacija, kokia gali būti vartotojams. Reikia galvoti apie integravimąsi”, – aiškino Lenkijos parlamentaras.

Šiuo metu Lenkija kaip ir Lietuva energetikos sektoriuje įgyvendina vadinamąjį Trečiąjį Europos Sąjungos energetikos paketą, kuris numato dujų vamzdynų valdymo atskyrimą nuo dujų tiekimo veiklos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...