2011 Balandžio 04

Energetika

Dujos Lietuvai turėtų atpigti bent 15 proc.

veidas.lt

Vienintelio dujų tiekėjo Lietuvai – Rusijos dujų koncerno “Gazprom” – tiekiamų dujų kaina Lietuvai turėtų sumažėti bent 15 proc., jei koncernas laikysis savo įsipareigojimų, pareiškė premjeras Andrius Kubilius.

“Dujos turėtų Lietuvai atpigti bent 15 procentų, jeigu “Gazprom” laikysis sutartinių įsipareigojimų tiekti Lietuvai dujas teisingomis kainomis”, – pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė A.Kubilius.

“Kadangi “Gazprom” atstovai yra pasakę, kad Lietuva, įgyvendindama trečiąjį Europos energetikos paketą, yra baudžiama 15 proc. didesne tiekiamų dujų kaina, mes manome, kad tokia bausmė neatitinka “Gazprom” įsipareigojimų “Lietuvos dujų” privatizavimo sutaryje tiekti dujas teisinga kaina”, – kalbėjo premjeras.

Jis sakė, kad derybos su “Gazprom” prasidėjo, o jei jos nebus sėkmingos, Lietuva savo teises gins teisinėmis priemonėmis.

“Gazprom” turi suprasti, kad Lietuva gins savo teises teisinėmis priemonėmis, ir “Gazprom” savo sutartyse duotus įsipareigojimus turės vykdyti”, – sakė A.Kubilius.

Tuo tarpu, anot spaudos, kainų reguliuotojai įspėja, kad dujos prieš naująjį sezoną brangs 30 proc. Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos pirmininko pavaduotojas Danas Janulionis “Lietuvos rytui” sakė, kad jei naftos kaina nekils ir išsilaikys tokia, kokia yra dabar, dujos rudenį turėtų brangti 30 proc.

Savo ruožtu A.Kubilius neprognozavo, ar artimiausiu metu pasaulyje didės naftos ir dujų kainos.

“Ar pasaulyje kils naftos ir dujų kainos, aš nesiimčiau prognozuoti, turbūt yra geresnių specialistų. Mes turime būti pasiruošę įvairiausiems pokyčiams, ir todėl šilumos ūkio pertvarką yra vienas iš svarbiausių prioritetų”, – sakė A.Kubilius.

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas sudarė specialią grupę deryboms su “Gazprom” dėl mažesnės dujų kainos Lietuvai ir trečiojo Europos Sąjungos (ES) energetikos paketo įgyvendinimo.

“Gazprom” atstovai prieš kelias savaites Vilniuje susitiko su Energetikos ministerijos vadovais ir sutarė toliau tęsti dialogą. Iki tol “Gazprom” kaltino Lietuvą nesėdant prie derybų stalo ir nesikalbant, o Energetikos ministerijos vadovai apkaltino Rusijos dujų tiekėją, kad šis taiko neteisingą dujų kainą, o “Lietuvos dujų” vadovus – kad šie nesiderėjo dėl mažesnės kainos Lietuvai.

Lietuvos Vyriausybei priklauso 17,70 proc. “Lietuvos dujų” akcijų, Rusijos koncernui “Gazprom” – 37,06 proc., Vokietijos “E.ON Ruhrgas International” (38,9 proc. akcijų). “Lietuvos dujų” akcijos kotiruojamos “Nasdaq Omx” Vilniaus biržos Oficialiajame prekybos sąraše.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...