2012 Spalio 25

Druskininkai pradeda plataus masto daugiabučių atnaujinimo projektą

veidas.lt


Druskininkų savivaldybė pirmoji šalyje pradėjo įgyvendinti plataus masto pilotinį daugiabučių namų atnaujinimo ir jų energinio efektyvumo didinimo projektą. Pirmiausia bus atnaujintas kurorto „veidas“ – daugiau kaip 30 Druskininkų centre esančio Čiurlionio kvartalo daugiabučių namų, o per dvejus metus parengti visų savivaldybės teritorijoje esančių daugiabučių atnaujinimo projektai.
„Kurorto ir kiekvieno miesto plėtroje labai svarbų vaidmenį turi viešoji infrastruktūra, kaip traukos centras. Vykdydami subalansuotą savivaldybės plėtrą, lygiagrečiai su unikalios kurortinės vietovės plėtra tuo pačiu investuojame ir į kompleksinę daugiabučių renovaciją bei gyvenamojo sektoriaus lygio kilimą, kad būtų gera ne tik svečiams, bet ir vietos gyventojams“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė Druskininkų meras Ričardas Malinauskas.
Druskininkų renovacijos planus padės įgyvendinti Būsto ir urbanistinės plėtros agentūra, administruojanti Daugiabučių atnaujinimo (modernizavimo) programą. Renovacijos darbus finansuos pagal Jessica finansinį modelį, kuriuo lėšos pritraukiamos iš Europos Sąjungos, valstybės biudžeto ir pačių gyventojų – tokiu būdu mažinami daugiabučių atnaujinimo kaštai.
„Druskininkų savivaldybė ėmėsi aktyviausių žingsnių ir didžiausių užmojų renovuoti didžiąją dalį daugiabučių namų. Būsto ir urbanistinės plėtros agentūra, sveikindama tokią savivaldybės iniciatyvą siekiant energijos taupymo ir miesto estetinio vaizdo tobulinimo, suteiks visą įmanomą metodinę, techninę ir kitą reikiamą pagalbą įgyvendinant daugiabučių modernizavimo tikslus“, – spaudos konferencijoje kalbėjo Būsto ir urbanistinės agentūros direktorius Valentinas Petkūnas.
Spalio pabaigoje Druskininkuose parengti pirmieji daugiabučių atnaujinimo investicijų planai. Jų duomenimis, po renovacijos Čiurlionio kvartalo, ribojamo Vytauto, Druskininkų, Krėvės, Kurorto ir Čiurlionio gatvių, daugiabučių gyventojai šilumos energijos sąnaudas turėtų sumažinti nuo 40 iki 60 proc.
Jeigu gyventojai pritars, Druskininkų savivaldybė inicijuos modernizuoti ne tik namus, bet ir kvartalų viešąją infrastruktūrą – sutvarkys automobilių stovėjimo aikšteles šalia namų, apšvietimą, vaikų žaidimo aikšteles, želdinius ir įvažas.
Daugiabučių kvartalų renovacijos procesą šiemet pradėti planuoja ir Klaipėdos bei Kauno savivaldybės. Spalio 22 dienos BUPA duomenimis, šiemet Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje apsisprendė dalyvauti 351 bendrija – 2,4 daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai, suderinta tris kartus daugiau – 226 investicijų planai, vykdoma trigubai daugiau – 132 rangos konkursų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. nera krizes nera krizes rašo:

    valio


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...