2012 Vasario 02

Druskininkai nesiliauja stebinti

veidas.lt

BFL

Dzūkijos miškuose ilgą laiką slėpęsis miestelis galutinai nusimetė provincialumo skraistę ir yra pripažįstamas besąlygišku Lietuvos kurortų lyderiu.

Tikriausiai visi jau pamiršo tuos laikus, kai virtinės autobusų iš Lietuvos veždavo vandens procedūrų trokštančius tautiečius į Mikolaikas Lenkijoje. Mat jau šešeri metai toks vandens pramogų parkas (tik daug didesnis) veikia Druskininkuose. O pernai vasarą duris atvėrė dar vienas unikalus turizmo objektas – „Snow arena“ – didžiausia (ir vienintelė Baltijos šalyse) dengta arena, kurioje galima slidinėti ištisus metus. Tad visą rudenį ir iki pat sausio vidurio, kol šalyje nebuvo sniego, čia besiveržiančių žmonių su slidėmis srautas išaugo tris kartus. Tačiau net kai ir yra sniego, arena nestovi pustuštė.
Tad, atrodytų, Druskininkų „galva“ Ričardas Malinauskas jau tikrai galėtų bent trumpam snustelėti ant laurų. Kur tau: meras vardija naujas ar jau pradėtas statybas. Visų pirma po kelerių metų šis kurortas turės įspūdingus Kultūros ir kongresų rūmus su didžiausia Lietuvoje (tūkstančio vietų) koncertų sale, dviem kino teatrais, parodų galerija, patalpomis seminarams bei repeticijoms rengti, teatro studijomis ir t.t. Naujajame centre planuojama organizuoti ne tik kultūros renginius, bet ir tarptautines konferencijas bei simpoziumus.
Jau netrukus atvykusieji į Druskininkus nebepriklausys nuo kaprizingo lietuviško oro: jų paslaugoms bus įrengtas dengtas milžiniškas baseinas su jūros bangų mūša ir tikro smėlio kopomis. O kai švies saulė, baseino stogas… tiesiog atsivers. „Jei padarėme žiemą vasaros metu, tai galime ir atvirkščiai – žiemą sukurti vasarišką kampelį“, – naujausia idėja dalijasi meras R.Malinauskas.
Įgyvendinant projektą planuojama praplėsti Druskininkų vandens parką ir pietinėje Nemuno pusėje sukurti vasaros malonumų oazę, kurioje ištisus metus, net šalčiausiomis žiemos dienomis, bus galima pasilepinti saule, pažaisti paplūdimio tinklinį ar tiesiog pasimėgauti vasariška šiluma.
Po metų kitų po šį kurortą bus galima pasižvalgyti ir iš oro. Ne, ne oro balionu. Nuo miesto centro iki minėtos sniego arenos 45 m aukštyje bus nutiesta keltuvų trasa (1,1 km ilgio). O meras vis vardija: dar atsiras B2 kategorijos oro uostas (lėktuvams iki 70 vietų), kuriame, reikalui esant, vyks automobilių ar motociklų žiedinės lenktynės.
Visi Druskininkų savivaldybės planai – realūs, mat miesto bei įvairių fondų investicijos į kurorto plėtrą jau keleri metai kasmet viršija 100 mln. Lt. Ir tai – be privataus kapitalo, kuris jau senokai pajuto investavimo skonį šioje oazėje tarp Dzūkijos pušynų.

Lankytojų srautas bus koreguojamas

Dabar dauguma Druskininkų poilsiautojų – tai atvykėliai iš kaimyninių šalių. Visų pirma iš Lenkijos, Baltarusijos ir Rusijos (pernai jų pagausėjo dvigubai). R.Malinauskas ir jo komanda linkę keisti minėtą balansą: į kurortą pailsėti bei pasisveikatinti atvykstančių svečių iš Vakarų bei Rytų turėtų būti daugmaž po lygiai. Tad Druskininkai, pirma, ketina aktyviau ieškoti potencialių klientų Skandinavijoje. Antra, kurortas daug tikisi iš Vokietijos bendrovės „KUTOR Gmbh“ atstovų apsilankymo. Mat svečiai neslėpė susižavėjimo kurortu ir pasiūlė bendradarbiauti, siekiant sudominti Vokietijos ligonių kasų finansuojamus ligonius.

Sparčios plėtros paslaptis

Šiuo metu Druskininkai džiaugiasi jau išsprendę sezoniškumo problemą – unikalūs turizmo objektai, aukščiausio lygio sveikatinimo bei gydymo paslaugos kurortą pamėgusius svečius skatina čia vėl sugrįžti. Sparti Druskininkų plėtra pastarąjį dešimtmetį matoma ir plika akimi, ir suskaičiavus nuolat gausėjančius turistų srautus: Turizmo departamento duomenimis, pagal atvykusių poilsiautojų skaičių 2011 m. Druskininkai aplenkė net ir laikinąją sostinę Kauną.
Neįtikėtina Druskininkų plėtros paslaptis taip ir prašosi būti atskleista. Druskininkų meras R.Malinauskas, paprašytas pasidalyti kurorto sėkmės receptu, nusišypsojęs tarė: „Paslaptis labai paprasta – reikia tiesiog nuoširdžiai mylėti savo darbą ir miestą, kuriame gyveni. O toliau, kaip ir visur kitur, norint pasiekti trokštamų rezultatų, reikalingas darnus komandinis darbas.“

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (22)

 1. ) ) rašo:

  tikrai nusimete provincialumo skraiste? Susisiekimas tarp Druskininku ir Vilniaus, kaip Afrikoje, kazkokie supuve mikroautobusai. Jei nusimete “provincialumo skraite” sugebetu susitvarkti susisiekima, butu galima kalbeti apie kakzokia pazanga.

 2. R.R. R.R. rašo:

  NEBUVOT JŪS ŽMOGAU AFRIKOJE,TODĖL IR NEPATENKINTAS,TRUPUTĮ ATSIMERKIT NUSIŠYPSOKIT IR VISKAS BUS PUIKU.NE VISKAS IŠ KARTO,VISKAM SAVAS LAIKAS.JEIGU KIEKVIENO LIETUVOS ŽMOGAUS INDĖLIS BŪTŲ TOKS,KOKS MALINAUSKO IR JO KOMANDOS,VISIEMS BŪTŲ GERIAU.AČIŪ,KAD PERSKAITĖT

 3. Darius Darius rašo:

  Apgailėtinas piarcikas Malinauskas. Dziaugiasi kad visi objektai pastatyti is valstybes pinigu. Todėl kiti regionai nuskriausti nes komunistai statė Druskininkuose vasiukus.

 4. Asta Asta rašo:

  Kas is valstybes pinigu stato, o kas tuos pinigus sau i kisene deda. Akivaizdziai antras variantas zymiai labiau isplites likusiuose Lietuvos miestuose.

 5. Jo Jo rašo:

  Sveiki,
  E-sim – tai galimybe buti tuo, kuo nori – stipriu karininku, protingu politiku, garsiu žurnalistu ar turtingu verslininku! Istok i karini buri, rašyk laikrašti, ikurk imone ir idarbink i ja žmones, prisijunk prie partijos ir buk seimunu, ar net prezidentu! Svarbiausia, visa tai gali daryti už tevyne – Lietuva! e-sim.org/lan.25797/

 6. snobas snobas rašo:

  Gerai pasakyta, kas pinigus sau dedasi, o kas kazka daro, tikrai ziurecia pro akis kur tie pinigau nusea, kai miestas taip bunda statosi, pitraukiamos inviasticijos, taip sukuriams darbo vietos. Taip Druskinininkai turi privaluma santorijas… Bet kiekvienas musu miestas turi privalumu, tik kazkodel jie buna nenaudojami arba naudojami kitiem tikslam. Daugiau Lietuvoje tokiu miesto patriotu, nei pinigines myletoju… Pinigai svarbu, bet kad ir kti suprasu, kodel ju nusipelniai…

 7. Nusivyles Nusivyles rašo:

  Jus Lietuvaiciai tik stumti temokat, meras stengiasi naujina miesta, ne taip kaip kiti didziuju miesto politikai, nieko nedaro tik zada, musu meras ka zada ta padaro, pleciamies po truputi nenorekit visko iskarto….

 8. L* L* rašo:

  nepavydekit Druskininkams

 9. mikimauzas mikimauzas rašo:

  Tikrai reikia dziaugtis ir ploti rankomis, kad Druskininkai turi toki mera, kuris pinigelius investuoja i miesta, o ne i savo gerove, daug gali ir kiti miestai, bet tai nereiskia, kad jie nori ir, kad daro kazka, kad butu grazu ir gera gyventi… Druskininkai mano gimtas miestas, i kuri dabar norisi gristi kuo dazniau, nes gristi cia gera. prisiminkime keleta metu atgal, buvo apmires miestas, didziausias nedarbas, pastatai apgriuve ir nenaudojami, o dabar, svaru, tvarkinga, jauku, grazu ir ziema ir vasara Druskininkai pilni zmoniu, atsiliepimai tik geriausi… ir susisiekimas geras.

 10. Vietinis Vietinis rašo:

  Baisiai čia daugelis nusikalbat. matyt neesat buve Druskininkuose. ” Susisiekimas tarp Druskininku ir Vilniaus, kaip Afrikoje, kazkokie supuve mikroautobusai. Jei nusimete “provincialumo skraite” sugebetu susitvarkti susisiekima, butu galima kalbeti apie kakzokia pazanga” Druskininkų autobusų parką yra peremus Kautra< autobusai nauji metu ar dveiju senumo, po kaimus netgi nauji grazus spalvingi autobusai vazineja:D (R.R) tavo pavarde turetu but glusauskas, nes tikrai esi glusas:D "Apgailėtinas piarcikas Malinauskas. Dziaugiasi kad visi objektai pastatyti is valstybes pinigu. Todėl kiti regionai nuskriausti nes komunistai statė Druskininkuose vasiukus" tokio termino kaip valstybes pinigai net nera:D miesto pletra vykdona is įvairiu ES fondu miesto savivaldybes fondu ir bebejo niekaip negalima apseiti tokiuose mastuose be privataus sektoriaus pinigu, kuriu tikrai yra dedama i miesto grazinima ir pletra.

 11. Marius Marius rašo:

  Vargsai tie zmones, kurie kaltina valstybes pinigu leidimu ir tuo didziavimusi, nes is valstybes pajamos beveik neimamos, o is europos sajungos paramos (kuria naudojasi dauguma Lietuvos miestu) ir privaciu sektoriu bei investuotoju. Susisiekimas irgi nera problema, nes autobusais naudojasi ne tokia jau ir didele dalis lankytoju. Todel baikit verkti del nesamoniu ir geriau pagalvokit, kiek daug Malinauskas padare del Druskininku ir kaip juos iskele. Tokio mero ir jo iniciatyvumo kitiems miestams tik pavydeti reikia.

 12. snobas snobas rašo:

  Tesiog pavydas, lietuvio bruozas, visi nori daugiau, aisku tik sau ir kai kazkas pradeda geriau gyventi jis pavydi. Ta pati ka turi Druskininkai, senai galejo tureti pajuris, daug galima diskuoti ir gincytis, bet Malinauskas padare dideli darba. Kai is merdejancio miesto padare stebukla ir parode, kad krize ar ne krize, svarbu bendras zmoniu interesas sukurti grazu miesta ir bendras darbas, ka ji turime. Dabar pagalvokit logiskai ar pries 5-8 metus butumet patikeje, kad Druskininkuose bus “snow” arena, o kas siame straipsnyje parasyta galetume patiketi? Manau nuskambetu tuo metu, panasiai, kaip ir Siauliai buvo pasiule i ju oro uosta nusileist kosminiam erdvelaiviam… Esme viskas imanoma ir galima, jei zmones dirba. O ne pavydi ir grobia. Tas pats palyginimas su Siauliais, kai busimu kapiniu vieta perkama is mero seimynos… Zmones dirba miestui, o ne vagia is jo…

 13. Slajenke Slajenke rašo:

  DRS

 14. Šuo Šuo rašo:

  Slajenke DRS!

 15. liu-liu liu-liu rašo:

  VAt gyvenu Siauliuose pabegusi is nuostabiuju Druskininku, kad SiAULIAI yra yra sudu miestas ,tai faktas, o manieji Druskiukai mylimukai!!!!!!!!!!!!!MYLIUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU, kiekviena vasara atvaziavus yra ka veikti, sportuoti, kvepuoti , begioti, maudytis, vaikscioti ,kaifuoti,myliuuuuuuuuuuuuu!

 16. vienybė težydi vienybė težydi rašo:

  gražu kol laivas dega – o kai sudegs žiurkių jau nė kvapo nebus likę.
  PIARAS.

 17. Lukas M Lukas M rašo:

  Idomu, kaip zmones mikro lygmeni laikosi, kaip ir kokio darbo turi?
  Kaip pasiskirstes kapitalas, kad meras visur vaidenasi?
  Kiek nuo tu investiciju lieka merui, jo aplinkai ir visai socialdemokratu partijai ir kiek piliemcias, t.y. Druskininkams?

 18. Lukas M Lukas M rašo:

  To Asta: gerb Asta, valstybiniu pinigu taip paprastai i kisene neisidesi, kad jie nubyretu reikia, kad jie teketu…
  Kuo stambesnis sandoris, tuo didesnis atkatas :D

 19. Tina Tina rašo:

  mes galime tik didziuotis Malinausku, jei ne jis, mes neturetumem nieko, nei vandens parko, nei snow arenos, nieko! koks skirtumas is kokiu pinigu jis tai daro, svarbu daro. prisiminkite druskininkus pries desimt metu. cia nebuvo nieko. tik Malinauskas patapo meru ir druskininkai sparciai pradejo kilti vos ne is po zemiu. Jis myli miesta, jis myli miestiecius, tokio mero lietuvoj daugiau nei su ziburiu nerasi! taip ir toliau :) jei ir nubyra jam kas i kisene, tai tik uz pastangas, ir net negaila. ne taip kaip kiti, viska gruda sau i kisene, gyvena kaip ponai, o miestam tik spyga parodo ir nieko nedaro!

 20. Ko Ko rašo:

  nepatenkinti Malinausku? Na jei pasidaro sau babkių tai bent už darbą. O kiek merų ima, gauna ir nieko nedaro. Kad ir mano gimtieji Anykščiai: kurortas (tiesa be jokios sanatorijos) su begale idiotiškų projektų iš kurių jokios naudos miestui… na su 5 ar 6 kaimo muziejais, išdidžiai vadinamas “Kutūros turizmo” sostine

 21. realybe realybe rašo:

  pr’inis rasinelis, kuo gi jie stebina? provicialus miestelis, neturintis nieko modernaus. Okupacijos laiku viebuciai i kuriu kosmetika ideta tiek, kad nenugriutu, baseinai, kaip pries 20 Vokietijoje, sniego arena….) whauuu) Eiline, standartine arena…. Gal turistams is rytu, tai ir modernu….Is Vilniaus (oro uostas) nuvykti gali tik marsrutiniais pasenusiais automobiliais, besiklausant ruskoie radio. Tai nekelia maloniu jausmu. Jei kas ka ir pastate tai state verslas, atskirkite.

 22. romas romas rašo:

  Skaitau komentarus apie Druskininkus ir ju mera Malinauska ir negaliu atsistebeti is kur Lietuvoje tiek debilu atsirado.Jei esi profanas neverta ta rodyti visiems.Duok Dieve Lietuvai daugiau tokiu Malinausku.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...