2011 Kovo 09

Verslas

“Drobė Co” pradėjo didinti apyvartą

veidas.lt

Palankus likimas susiklostė bankrutavusios Kauno tekstilės įmonės “Drobė” prekės ženklą pernai įsigijusiai bendrovei “Tekstilės era”. Po sėkmingo sandorio ji pakeitė įmonės pavadinimą į “Drobė Co”.

Bendrovė audžia pusvilnonius ir vilnonius audinius. Pernai teigia pasiekusi 5,5 mln. litų apyvartą, metus baigusi pelningai, o šįmet planuoja į darbą dar priimti audėjų, rašo “Verslo žinios”.

“Drobė Co” komercijos direktorės Danos Vitkienės teigimu, jų bendrovė yra didžiausia ir pagrindinė šalyje mokyklinių uniformų audinių audėja.

“Tai mūsų arkliukas Lietuvos rinkoje, – teigia p. Vitkienė. – O pagrindinė mūsų rinka – užsienyje. 95 proc. produkcijos eksportuojame į Skandinavijos šalis, Vokietiją, Austriją, Italiją.” Bendrovė gamina audinius ne tik mokyklinėms, bet ir kitokio tipo uniformoms”, – teigė D.Vitkienė.

Tuo tarpu “Drobė LT” smunka gilyn į duobę, iš kurios nepajėgė išlipti ir pati “Drobė” – 2009 metais investuotojas iš Rusijos prarado interesą toliau finansuoti nuostolingai dirbančią įmonę ir buvo nuspręsta kreiptis į teismą dėl bankroto paskelbimo.

2005 metais kauno vilnonių audiniu gamybos bendrovės “Drobė” apyvarta buvo 72 mln. litų, bendrovėje dirbo 950 žmonių. Tuo metu 76 proc. “Drobės” akcijų valdė Suomijos investiciniai fondai, Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas ir tarptautinės finansų korporacijos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...