2010 Lapkričio 18

Draudimo rinka

Draudikų pelnas ženkliai sumenko

veidas.lt

Per tris šių metų ketvirčius Lietuvoje registruotos draudimo įmonės uždirbo 24 mln. litų neaudituoto pelno, t. y. beveik keturis kartus mažiau nei per atitinkamą laikotarpį 2009 metais. Pagrindinė įmonių veikla – draudimas visus šių metų ketvirčius buvo nuostolinga, trijų ketvirčių nuostolis siekė daugiau nei 35 mln. litų.

Nuostolingiausia grupė yra kredito draudimas – veiklos nuostoliai sudarė daugiau nei 24 mln. litų. Įmonėms palankesnė buvo investicinė veikla, iš kurios uždirbta per 57 mln. litų pelno, tačiau šis rezultatas 40 proc. mažesnis nei buvo prieš metus.

„Pastebimai sumenkęs draudikų pelnas, nulemtas ne gyvybės draudimo šakos rezultatų, atspindi draudimo rinkai būdingą specifiką. Tai puikiai iliustruoja pastarųjų dvejų metų įvykiai. Prasidėjus draudimo rinkos kritimui ir nutrūkus sutarčių sudarymo srautui, tam tikrą laiką pajamas generavo anksčiau sudarytos sutartys, o tai lėmė gerus einamojo laikotarpio finansinius rezultatus. Šis efektas jau pasibaigė, todėl tebesitraukiant ne gyvybės draudimo šakai, neigiamas poveikis atsispindi ir finansiniuose rezultatuose. Draudikų pelnas grįžo į 2006 metų lygį“, – teigia Draudimo priežiūros komisijos pirmininko pavaduotojas Ramūnas Baravykas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...