2010 Balandžio 20

Draudimas

Šalies draudimo rinkoje nuosmukio nuotaikos nesisklaido

veidas.lt

Lietuvos ne gyvybės draudimo rinkai praėjusieji krizės ženklu pažymėti metai buvo itin nepalankūs – rinka krito trečdaliu, o žalų išmokos padidėjo 12 proc. Šiemet, nors šalies ūkyje daugėja teigiamų lūkesčių, ne gyvybės draudimo rinka ir toliau trauksis. Pasak “Gjensidige Baltic” ekspertų daugiausia smuks TPVCA ir KASKO, o stabilizuosis ir netgi nuosaikiai augs turto draudimo segmentai.

Tebesitęsiant TPVCA (transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės) draudimo įmokų mažėjimui, smunkant TPVCA ir KASKO (transporto priemonių), turto ir kitokių rūšių draudimo apimtims, tačiau beveik nekintant išmokų apimtims, draudimo rinkos augimo tikėtis nėra prielaidų. Klausimas vienas: kiek trauksis? Draudimo priežiūros komisija (DPK) prognozuoja, kad rinka per 2010 m. sumažės 5 proc. “Gjensidige Baltic” specialistų prognozė pesimistiškesnė – jų skaičiavimais ne gyvybės rinka 2010 m. gali sumažėti daugiau kaip 10 proc.

“Gjensidige Baltic” prognozuoja, kad 2010 m. labiausiai kris KASKO draudimo rinkos segmentas – šios įmokos mažės apie 20 proc. ir bus pasirašyta apie 196 mln. litų įmokų. KASKO draudimas daugeliui draudimo bendrovių tampa vis nuostolingesnis, nes draudimo įmoka nepadengia prisiimtos rizikos. Pernai transporto priemonių draudimas Lietuvos draudimo rinkoje užėmė 23 proc.

TPVCA draudimo, kuris užima 34% visos rinkos, pasirašytos įmokos šiemet gali sumažėti iki 310 mln. litų, o tai reiškia, kad šios draudimo rūšies rinka kris apie 15 proc.

“Pagrindinė šios rūšies draudimo tolesnio mažėjimo priežastis – didžiulė draudimo bendrovių konkurencinė kova. Nors kiekvienos draudimo bendrovės kainodara šioje rūšyje ir skiriasi, bet, kaip rodo statistika, vidutinė TPVCA draudimo įmoka tampa vis mažesnė”, – sako Kęstutis Motiejūnas, “Gjensidige Baltic” Lietuvos filialo generalinis direktorius.

Optimistiniai ženklai

Kita vertus, pasak K.Motiejūno, šiemet turėtų stabilizuotis turto bei bendrosios civilinės atsakomybės draudimų segmentai, o gyventojų turto draudimo segmentui “Gjensidige Baltic” prognozuoja nuosaikų augimą. Tolesnio augimo tikėtis leidžia per pastaruosius 2 mėnesius didėjantis gyventojų turto draudimo sutarčių skaičius (15 proc. daugiau sutarčių nei pernai per tą patį laikotarpį).

“Prasidėjęs šalies ūkio nuosmukis daugelį privertė susiveržti diržus, ir tuo pačiu susimąstyti apie savo turto apsaugą. Šiuo atveju suveikė sunkmečio psichologija: norima išsaugoti tai, kas jau užgyventa”, – sako K. Motiejūnas. – Tikėtina, kad gerėjant lūkesčiams ir atsigaunant ekonomikai, populiarės ir kitos draudimo rūšys – juk žmonėms ir verslui reikalingi įrankiai apsaugantys nuo galimos rizikos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...