2015 Sausio 21

Dovanėlė Seimui – BMW automobiliai už „Škodos“ kainą

veidas.lt

Automobiliai seimūnams ir parlamento biurokratams kainuoja net trečdaliu pigiau nei paprastiems piliečiams. Kur čia šuo pakastas?

 

Aušra Pocienė

Apklausos rodo, kad labiausiai Lietuvos gyventojai nepasitiki Seimu. O verslininkai neriasi iš kailio norėdami įtikti valdžiai, kuri yra geidžiamiausias klientas.

Seimo kanceliarija prieš didžiąsias metų šventes sulaukė prabangios kalėdinės dovanos – jos autoūkį papildė dešimt naujutėlaičių juodai žvilgančių BMV520i automobilių. Vieno jų kainą – vos 26 tūkst. Eurų, arba trečdaliu mažesnė, nei tokie automobiliai kainuoja autosalone, kur jų kaina prasideda nuo 40 tūkst. eurų.

Tiems, kurie piktinasi prabangiais Seimo kanceliarijos pirkiniais, vertėtų prikąsti liežuvį, nes, kaip sako automobilių rinkos žinovai, Seimas aukštos „premium“ klasės automobilius gavo beveik už dyką.

„Čia tiesiog nemokamai“, – stebisi automobilių ekspertas, žurnalo „Keturi ratai“ redaktorius Valdas Valiukevičius, išgirdęs, kokią kainą už BMV automobilius sumokėjo kanceliarija. Pasak jo, po poros metų pardavus tuos automobilius galima būtų gauti tuos pačius už juos paklotus pinigus.

„Neįtikėtinai gera kaina. Dabar paprasčiausias golfas apie 29 tūkst. eurų kainuoja“, – kraipo galvą ir automobilių specialistas Artūras Pakėnas.

 

Konkurse – vos du dalyviai

 

Šiuos prestižinius automobilius kanceliarija nusipirko dar praėjusių metų vasarą, surengusi viešųjų pirkimų konkursą, kuriame buvo vos du dalyviai –  BMV automobiliais prekiaujanti bendrovė „Krasta Auto“ ir  „Mercedes-Benz“ atstovas Lietuvoje bendrovė „Silberauto“. Konkursą laimėjo bendrovė  „Krasta Auto“, pasiūliusi automobilius už 926 904,50 Lt (268 667,97 euro) kainą. „Silberauto“ pasiūlymas buvo šiek tiek brangesnis – 1 074 878 26 Lt (311 558,92 euro) ir ji liko antroje vietoje.

Tiesa, dabar Seimo kanceliarija nurodė, kad pirkinio kaina iš tiesų yra dar mažesnė – 899 434,60 Lt, arba 260 705,68 euro. Vadinasi, vienas BMV520i automobilis kainuoja vos daugiau nei atitinkamos komplektacijos „Škoda Superb“, kurios minimali kaina – 23 560 eurų.

Kaip numatyta pirkimo sąlygose, Seimo kanceliarija pirko ne mažesnės kaip E2 klasės automobilius (pagal bendrovės „Auto Tyrimai“ rinkos klasifikaciją). Pagal šią kvalifikaciją – tai prestižiniai, dideli automobiliai.

Seimo kanceliarija „Veidą“ informavo, kad naujus automobilius pirko norėdama atnaujinti ir sumažinti savo automobilių parką. Iki šio pirkimo autoūkis turėjo 74 automobilius, kurių apie 80 proc. yra senesni nei dešimties metų. Įsigijus dešimt naujų BMV, dvidešimt vieną seną automobilį nuspręsta parduoti. Pernai buvo surengti du aukcionai, per kuriuos parduoti penki automobiliai.

Seimo kanceliarijos automobiliais naudojasi Seimo nariai ir Seimo kanceliarijos darbuotojai, jie aptarnauja Seimo svečius ir oficialias užsienio delegacijas pagal tarptautinio protokolo reikalavimus, automobiliai taip pat naudojami valstybinių švenčių ir kitų renginių metu.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją internete http://www.veidas.lt/veidas-nr-01-2015-m arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...