2014 Kovo 17

Dovana ar pinigais gydytojams atsidėkoja 70 proc. miestiečių

veidas.lt


Naujausia Lietuvos gyventojų apklausa patvirtino, kad kyšių ir dovanų medikams tradicija Lietuvoje įleidusi itin stiprias šaknis.
Už paslaugas dovanomis arba pinigais gydytojams atsilygina beveik 70 proc. Lietuvos didžiųjų miestų gyventojų – tai parodė „Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ atlikta apklausa.
Savo gydytojams pinigais arba dovanomis visada atsidėkoja beveik pusė (48,8 proc.) didmiesčių gyventojų. Dar 13 proc. respondentų prisipažino, kad dovanėlėmis gydytoją pamalonina kartais, kai yra patenkinti gydymu, o šiek tiek daugiau nei 7 proc. apklaustųjų nurodė tą darantys tik prieš svarbią operaciją arba po jos.
Nuo dovanų medikams visiškai susilaiko tik 26 proc. Lietuvos didžiųjų miestų gyventojų. 16,2 proc. miestiečių nurodė gydytojams nieko neduodantys todėl, kad šie ir taip gauna už savo darbą atlyginimą, o dešimtadalis teigė tiesiog neturintys tam lėšų.
Didžiųjų miestų gyventojų taip pat klausėme, kokią gydymo įstaigą – valstybinę ar privačią jie mieliau renkasi. Paaiškėjo, kad privačioms gydymo įstaigoms pirmenybę teikia šiek tiek daugiau gyventojų, tačiau skirtumas yra nežymus. Daugiausiai, 46,6 proc., apklaustųjų teigė, kad šiuo metu naudojasi įvairių – tiek valstybinių, tiek privačių gydymo įstaigų paslaugomis.

Ar esate linkęs atsidėkoti gydytojams už paslaugas dovanomis ar pinigais? (proc.)
Taip, visada     48,8
Ne, nes gydytojas už tai gauna atlyginimą     16,2
Kartais įteikiu dovanėlę, jei esu patenkintas gydymu     13
Ne, nes neturiu iš ko     10,4
Atsilyginti stengiuosi tik prieš svarbią operaciją arba po jos     7,2
Nesakysiu     4,4

Kokią gydymo įstaigą mieliau renkatės? (proc.)
Įvairiai     46,6
Privačią     29,6
Valstybinę     23,4
Nesakysiu     0,4

Šaltinis: „Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ 2014 m. vasario 24–26 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į „Veidą“ būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. mociute mociute rašo:

    kai gydytoja buna grubi ir susiraukusi nenori duoti siuntimo tuomet siek tiek pamaloninu


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...