2014 Liepos 14

Diplomas – darbo ieškančiojo atmintinė

veidas.lt


Lietuvos aukštųjų mokyklų absolventai, pasidabinę mantijomis, gavę diplomus apdovanoti gėlėmis ir sveikinimais, svarsto, kur toliau vingiuos jų karjeros kelias. Dalis jį pradeda Lietuvos darbo biržoje (LDB).

Liepos 1 d. darbo biržoje jau buvo užsiregistravę maždaug 600 universitetų ir kolegijų absolventų, ieškančių darbo. Tikėtina, kad liepos 31 d. bedarbių „su aukštuoju“ bus gerokai daugiau.
Šių metų pirmąjį pusmetį LDB užsiregistravo 3,5 tūkst. aukštųjų mokyklų absolventų, 62 proc. iš jų baigė universitetus. Tiesa, situacija šiek tiek pagerėjo: 2013 m. per tą patį laikotarpį jų buvo 700 daugiau.
Skeptikams, kurie iki užkimimo ginčijasi, kad absolventai į LDB ateina ne dėl darbo, o tik dėl privalomojo sveikatos draudimo (PSD), reikia pasakyti, kad absolventams PSD galioja iki pat rugpjūčio 31 d. Vadinasi, jei ketini tęsti mokslus ar vykti uždarbiauti svetur, gali ramiai sėdėti rankas sudėjęs, nes bedarbiu taptum tik nuo rugsėjo.
„Vidutiniškai per mėnesį užsiregistruoja apie tūkstantį absolventų, o būtent liepą šis skaičius gali šoktelėti iki 7–8 tūkst.“, – skaičiuoja LDB Darbo išteklių skyriaus vyriausiasis specialistas Valdas Maksvytis. Jis paaiškina, kad šie duomenys toli gražu ne galutiniai. Skirtingus LDB užsiregistravusiųjų skaičius lemia sezonas, diplomų įteikimo laikas. Gali būti ir taip, kad ne visi absolventai, norintys užsiregistruoti LDB, jau gali tai padaryti, nes kai kurios aukštosios vėluoja pateikti duomenis studentų registrui.
Specialistas priduria, kad registracija LDB vos baigus universitetą nėra joks nuosprendis. V.Maksvyčio žodžiais, LDB tampa patarėju ir tarpininku karjeros pradžioje. Todėl jaunuolis gauna visą įmanomą pagalbą: potencialų darbdavį galima aprūpinti net subsidija už įdarbinimą, apmokymą, o pačiam jaunuoliui ar jaunuolei galima pasiūlyti ir psichologo konsultacijas. Pasak V.Maksvyčio, 600 studentų liepą LDB atsirado todėl, kad pavėlavo kažką padaryti studijų metais: pamiršo būti aktyvūs, dairytis pirmosios darbo vietos, neįgijo praktinės patirties.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...