2013 Kovo 24

Didžiosios ligoninės “nebenori” gydyti senolių

veidas.lt


Sunkiai susirgusius vyresnius pensinio amžiaus žmones Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stoties dispečeriai nurodo felčeriams vežti tiesiai į slaugos ir palaikomojo gydymo įstaigas. Girdi, šitaip neoficialiai nurodęs elgtis pats sveikatos apsaugos ministras.
“Praėjusią savaitę mano tėtį, kuriam 82-eji, ištiko antras insultas. Iškviestas greitosios pagalbos ekipažas patvirtino diagnozę ir pasakė, kad jį veš į sostinės Kauno gatvėje esančią M.Marcinkevičiaus ligoninę, kuri daugiausia teikia slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugas. Pasiteiravus, kodėl ne į Respublikinę Vilniaus universitetinę ligoninę, kurios specializacija – neurologija, arba ne į VUL Santariškių klinikų Neurologijos skyrių, felčerė paaiškino, esą pats ministras nurodęs čia vežti sergančius senolius”, – pasakojo vilnietė Jūratė Semėnienė.
Tokią frazę išgirdusi moteris negalėjo patikėti, kad ministras galėtų duoti tokį diskriminacinį nurodymą, ir pareiškė tuo pasidomėsianti. Tuomet sutrikusi felčerė pasitarė su vairuotoju ir nuvežė senolį į Santariškių klinikas.
Sveikatos apsaugos ministro patarėjas Arvydas Skorupskas mūsų savaitraštį patikino, kad nei ministras Vytenis Andriukaitis, nei jo pirmtakai nėra nei žodžiu, nei raštu pateikę tokio diskriminacinio nurodymo. “Be to, felčerė negali nurodyti, į kurią ligoninę vežti ligonį, – patikino A.Skorupskas. – Teisės aktai nurodo, kad pats ligonis arba, jeigu jo būklė labai sunki, jo artimieji turi nuspręsti, kokioje įstaigoje jis nori gydytis. Ir greitosios pagalbos specialistai privalo vykdyti šią valią, negali keisti maršruto. O šiuo atveju, vyrui patyrus antrą insultą, felčerė negalėjo siūlyti slaugos ligoninės, nes visų pirma turi būti stabilizuota ūmi būklė ir tik po to, kai nebegresia pavojus gyvybei, gydytojas gali siūlyti ligoniui tolesnį gydymą – reabilitaciją arba slaugą.”
VšĮ Greitosios medicinos pagalbos stoties direktoriaus pavaduotoja Vanda Pumputienė tvirtino, kad ekstra atveju, kur vežti ligonį, sprendžia ne jis pats ar giminaičiai, o greitoji. Ir tik esant planiniam atvejui ligonis galįs pasirinkti, kur gydytis. “Mums nustatytos kvotos, kiek yra lovų kiekvienoje ligoninėje ir kiek galime atvežti ligonių. Taip ir elgiamės. Juk negali vienos ligoninės būti perpildytos, o kitos – tuščios”, – dėstė V.Pumputienė. Pasak jos, minėta M.Marcinkevičiaus ligoninė nėra tik slaugos ligoninė, ji turi puikų neurologijos skyrių, tad nėra ko baimintis čia gydytis. “Dar vežame ligonius ir į buvusią spec. ligoninę – Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Antakalnio filialą, nes čia irgi yra neurologijos skyrius”, – aiškino V.Pumputienė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

  1. Anonimas rašo:

    Nesamome pati dirbu ligonineje.senais zmonims perpildytos palatos ir guli net po 4men .nors visai ne slaugos skyrius o stai jei susirgs 40 metis visiems bus po,,, nes senelius apsimoka gydyti juk finasiskai o anuos ne.

  2. Anonimas rašo:

    Macinkeviciaus ligoninėje yra siaubingas neurologijos skyrius. Mūsų mamai nutiko tas pats. Tik, deja, misų nebuvo šalia, ir negalėjom pasirūpinti, jog ji nebūtų nuvežta į šią ligoninę. Ponas Jermalavičius buvo mūsų mamos gydytojas. Istorija baigėsi tuo, jog po pono Jermalavičiaus išrašymo, po dviejų dienų vėl vežėm mamą į ligoninę, tik jau nebe šią. Išvada – Marcinkevičiaus ligoninėje niekas niekuo nesirūpino ir net blogiau – išplovė visas naudingas medžiagas iš organizmo, kas senam žmogui gali būti pražūtinga. Labai liūdna, jog seno žmogaus sveikata Lietuvoje niekam nerūpi!


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...