2012 Kovo 03

Didžiausi nustatyti mokesčių slėpimo atvejai

veidas.lt

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) per pastaruosius penkerius metus nesąžiningoms įmonėms ir asmenims priskaičiavo 1,5 mlrd. Lt nesumokėtų mokesčių ir delspinigių. Pasak VMI viršininko pavaduotojo Artūro Klerausko, bene didžiausia iš „šešėlio“ ištraukta suma per šį laikotarpį – bendrovei „Energetikos tiekimo bazė“ priskaičiuoti 27 mln. Lt nesumokėtų mokesčių, baudų ir delspinigių.
„Pernai baigėsi ilgų teismų karuselė ir „Energetikos tiekimo bazei“ buvo patvirtinta ši suma už pažeidimus, susijusius su pelno, gyventojų pajamų mokesčių vengimu“, – informavo A.Klerauskas. Įmonė pirko prekes iš JAV kompanijų, kurios iš tiesų jokios ūkinės komercinės veiklos nevykdė, tačiau per jas dirbtinai buvo padidinta įsigyjamų prekių vertė. „Energetikos tiekimo bazės“ su JAV bendrovėmis sudarytose sutartyse buvo nustatytos didelės ir ekonomiškai nepagrįstos netesybos už vėlavimą pristatyti prekes, tad didžioji dalis JAV bendrovių pajamų už parduotas prekes sugrįždavo Lietuvos įmonei netesybų pavidalu, kurios nėra apmokestinamos pelno mokesčiu.
Antras pagal didumą inspektorių išsiaiškintas mokesčių slėpimo atvejis – daugiašalio patikrinimo metu tarp ES šalių įmonių, tame tarpe ir Lietuvos, nustatyta PVM ir pelno mokesčių vengimo schema įsigyjant ultralengvuosius orlaivius. Mokesčių inspektoriai pažeidėjams planuoja iš viso priskaičiuoti 10,4 mln. Lt nesumokėtų mokesčių.
Į mokesčių inspektorių akiratį pateko ir viena rinkos tyrimų įmonė, kuri VMI sprendimu turės į biudžetą sumokėti 7,75 mln. Lt mokesčių, baudų ir delspinigių. Patikrinimo metu nustatyta, kad bendrovė asmenims, įregistravusiems individualią veiklą (408 interviuotojams ir 27 duomenų suvedėjams), išmokėjo 4,8 mln. litų pajamų, tačiau jų santykiai su bendrove turėjo darbo santykių požymių.
VMI taip pat nustatė Lietuvos verslininką, kuris vadovavo vienai Vilniaus bendrovei pagal Kanadoje gyvenančio tėvo suteiktus įgaliojimus. Skaičiuojama, kad dangstantis Kanadoje gyvenančio tėvo vardu į įmonę iš viso investuota ir jai paskolinta 17 mln. litų, nors išaiškinta, kad tikrinamo asmens tėvas neturėjo jokių finansinių galimybių perduoti sūnui tokios sumos. Iš viso šis verslininkas turės sumokėti 3 mln. litų mokesčių, baudų ir delspinigių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...