2010 Rugpjūčio 20

Skurdas

Didmiesčių gyventojams trūksta lėšų mokslo reikmenims įsigyti

veidas.lt

Artėjant naujiems mokslo metams, didžiuosiuose Lietuvos miestuose jaučiamas paramos mokslo reikmenims įsigyti prašančių gyventojų antplūdis, rodo BNS surinkti duomenys iš savivaldybių.

Vaikai, augantys šeimose, kuriose mėnesinės pajamos vienam šeimos nariui nesiekia 525 litų, turi teisę gauti 156 litus, skiriamus mokslo prekėms įsigyti.

“Dabar pats antplūdis”, – BNS sakė Kauno savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Ana Sudžiūvienė.

Kaune per pusantro mėnesio, kai galima teikti prašymus dėl šios paramos, mokymosi reikmenims įsigyti skiriamų lėšų daugiau nei 2,3 tūkst. vaikams jau paprašė apie 1,5 tūkst. šeimų.

Pernai paramą mokslo prekėms iš viso iki spalio mėnesio gavo per 1,7 tūkst. Kauno moksleivių.

Tuo metu Vilniuje nuo liepos 1 dienos dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti jau kreipėsi daugiau nei 1,8 tūkst. šeimų, kuriuose auga beveik 2,8 tūkst. vaikų.

2009-aisiais parama liepos – spalio mėnesiais buvo skirta 4,7 tūkst. sostinės moksleivių.

Klaipėdoje parama jau skirta beveik tūkstančiui vaikų. Pernai ją gavo beveik 2,2 tūkst. uostamiesčio mokinių.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, visoje Lietuvoje pernai tokio pobūdžio paramą gavo per 130 tūkst. moksleivių, užpernai – 93 tūkst. 2007-aisiais tokių buvo gerokai mažiau – 57 tūkst.

Moksleiviams skirti pinigai pervedami į pareiškėjo sąskaitą arba išmokami per pašto skyrių. Socialinės rizikos šeimoms apsipirkti padeda socialiniai darbuotojai.

Dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti galima kreiptis iki spalio 20 dienos. Sprendimas priimamas ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo prašymo-paraiškos ir visų reikalingų dokumentų gavimo dienos.

Specialistai tikina, kad šeimos, kurios kreipiasi ne paskutinę rugpjūčio dieną, paramą mokinio reikmenims įsigyti gauna iki prasidedant mokslo metams.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...