2010 Lapkričio 09

Andrius Šedžius

Didesnis dyzelino akcizas lems kainų augimą

veidas.lt

Seimo verdiktui pateiktas siūlymas didinti akcizus cigaretėms, alkoholiui bei dyzelinui. Seimo narys Andrius Šedžius įsitikinęs, kad akcizų didinimas, ypač dyzelinui, turės neigiamų pasekmių ir išprovokuos kainų kilimą.

“Akcizą dyzelinui siūloma didinti apie 10 procentų. Dėl to galutinė dyzelino kaina išaugs apie 3 procentus (maždaug 12 centų už litrą su PVM). Nereikia pamiršti, kad dyzeliną, kaip kurą naudoja ne tik gyventojai, važinėjantys automobiliais, bet ir ūkininkai, transportavimo bendrovės. Išaugus dyzelino kainai, jie bus priversti didinti ir savo parduodamos produkcijos kainas”, – sakė parlamentaras.

Siūlymas didinti akcizus grindžiamas tuo, kad Lietuva siekia, jog akcizai būtų tokie pat, kaip ir visoje Europos Sąjungoje.

“Jeigu suvienodiname akcizus, reikia suvienodinti ir atlyginimus. Jeigu jau lyginamės į bendrą Europos Sąjungos lygį, privalome padidinti ir žmonių pragyvenimo lygį”, – sakė A. Šedžius.

Prieš mokestinės naštos didinimą pasisakantis Seimo narys A. Šedžius sakė griežtai prieštarausiąs akcizų didinimui.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. kestutis kestutis rašo:

    mano manymu Sedzius visiskai teisus, ivertinant pastaruju metu praktika, kainos sokteldavo, po kiekvieno kuro pabarangimo!


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...