2011 Vasario 09

Teisė

Didėja baudos už KET pažeidimus

veidas.lt

"Veido" archyvas

2011-ųjų pradžia paženklinta ne tik augančiomis degalų kainomis, bet ir didesnėmis baudomis už kai kuriuos Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimus. Kaip pasikeitė baudos ir už kokius pažeidimus šiemet jų jau nepavyks išvengti?

1. Vairuotojai, nerodantys posūkių, vairuodami kalbantys mobiliuoju telefonu, vežantys žmones pažeisdami taisykles, apsisukantys draudžiamose vietose, tamsoje neperjungiantys tolimųjų šviesų į artimąsias šviesas dabar mokės baudą nuo 100 iki 300 litų (anksčiau buvo nuo 50 iki 100 litų).

2. Už kelio ženklų ar ženklinimo, draudžiančio transporto priemonėms sustoti, stovėti, nesilaikymą, už stovėjimo taisyklių pažeidimus, kai automobilio statymo vieta paženklinta skiriamuoju ženklu “Neįgalusis”, bus baudžiama nuo 100 iki 300 litų, anksčiau – nuo 40 iki 80 litų.

3. Nuo šių metų nebus galima išvengti atsakomybės už automatiniais greičio matuokliais užfiksuotus pažeidimus. Jei transporto priemonės savininkas bandys vengti atsakomybės, policijos pareigūnas galės surašyti administracinį protokolą administracinėn atsakomybėn traukiamam asmeniui nedalyvaujant.

4. Vairuotojui pažeidus KET reikalavimus, už kuriuos numatytas teisės vairuoti atėmimas, visais atvejais bus atimamas vairuotojo pažymėjimas – teismai negalės sustabdyti tam tikros vairuotojo pažymėjimo kategorijos galiojimo.

5. Tam tikrais atvejais eismo dalyvis, pažeidęs KET, galės savo noru sumokėti baudą, lygią pusei nustatytos minimalios baudos. Tai galės būti taikoma pirmą kartą padariusiems nesunkų pažeidimą ir neginčijantiems jo padarymo fakto.

Mažesnę baudą bus būtina sumokėti per 10 darbo dienų – pavėlavusiems teks mokėti visą nustatytą baudą. Tačiau bauda nebus mažinama, jei pažeidėjas prašys protokolą rašantį policijos pareigūną nerašyti administracinio nurodymo, taip pat tais atvejais, kai numatyta maksimali bauda už padarytą pažeidimą bus didesnė kaip 3000 litų; kai pažeidimu bus padaryti turtiniai nuostoliai, kurie nėra visiškai atlyginti; jei per metus pakartotinai bus padarytas tame pačiame Administracinės teisės pažeidimų kodekso straipsnyje numatytas pažeidimas arba jei už pažeidimą kaip pagrindinė ar papildoma nuobauda bus numatyta kitos rūšies negu bauda administracinė nuobauda.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (10)

 1. evaldas evaldas rašo:

  tai gal galvojat kad milijonieria lietuvoj gyvena.jus kraugeriai gal ir pirstelt prie vairo negalima bus.tai kiekvienam co matuokli subinen istatykit!!!nepriklausoma LIETUVA nepriklausomi ir laisvi zmones,,tik kuo daugiau kelniu numaut pasirenge,,.tegul bent jau patys policininkai nepazeidineja KET ir kas juosw baus uz pazeidimus???????? PRABUSKIT IS TO ROZINIO SAPNO!!!!!!!!!!!

 2. edvinas edvinas rašo:

  Pritariu Evaldui, viska daro, kad tik is salies gerai atrodyti, bet ysigilinus y tokius valstybes nutarimus, lengva suprasti, kad tai visiska nesamone. Kai zmones tures tokius pinigus kiseneje, tada ir galima kelti baudas, o dabar visur kainas kelia tik ne zmoniu atlyginimuose. Sapnuokit ir toliau, toj lietuvoj ne vieno zmogaus nelix.

 3. stankus stankus rašo:

  Kas per dalbajobai….pz..

 4. as as rašo:

  velniai

 5. ji ji rašo:

  setonai

 6. jis jis rašo:

  sendien jau nuo pacio ryto matosi kaip kisenes pildosi pareigunai gatvese :)

 7. nu jo nu jo rašo:

  Nu saunuoliai ka daugiau pasakysi:) tik ir daro lietuvele slykstesne vieta patiems lietuviams:)

 8. Edgaras Edgaras rašo:

  Per mazai dar namu prisistate is vargsu vairuotoju… Vietoj to, kad sugalvotu kaip geriau prakontroliuoti girtus pareigunus ir ju elgesi keliuose po darbo ar darbo metu, toliau smaugia vargsus zmones….

 9. Alex Alex rašo:

  Debilai tjp daro kad lietuviai kuo greiciau paliktu lietuva. geriau kainas numustu ir atlyginimus pakeltu, juk krize jau seniai baigesi. bet tie idijotai sedintys seime tik sau naudos sieke debilu kompanija. is seimo gal 2-3 zmones dar pakenciami, o kitus tik tulikus varyt valyt. net graudu darosi paziurejus y ta lietuva. toj busim ubagai, vargsai. o ten sedintys 100-200 debilu pilyse gyvens. ir liks tik seimas lietuvoj. gales sau baudas didytis…

 10. kaunietis kaunietis rašo:

  Per dideles baudos,neatitinka pragyvenimo lygio


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...